Leczenie hazardu pomorskie

Uzależnienie behawioralne poprzez Internet rośnie w bardzo szybkim tempie. W porównaniu z tradycyjnym uzależnieniem od hazardu, hazard w Internecie pozwala w łatwiejszy sposób ludziom ukryć swój problem.

Gry hazardowe w Internecie

Hazard elektroniczny to forma patologicznego hazardu. Niektórzy uważają, że na rozwój tego uzależnienia mogą mieć wpływ czynniki neurologiczne i psychologiczne.

Istnieją hazardowe strony internetowe, na których znajdują się tysiące wirtualnych automatów i kasyn i które oferują szeroki wachlarz możliwości uprawiania hazardu. Są one łatwo dostępne, a treści na nich zawarte zachęcają do grania.

Uzależnienie od hazardu online jest zwykle niedostrzegane, ponieważ dzieje się w sieci, poza zasięgiem wzroku przyjaciół i rodziny. Istnieją jednak wyspecjalizowane ośrodki, których eksperci mogą pomóc osobom zmagającym się z uzależnieniem od gier.

Co sprzyja angażowaniu się w e-hazard?

W ośrodkach dla uzależnionych można spotkać wielu hazardzistów internetowych.

Wygoda i anonimowość gry w pokera online wiążą się z tym, że gracze nie muszą wychodzić z domu, a komputer można włączyć w każdej chwili, nawet w środku nocy. Dodatkowo gra na wirtualne żetony jest mniej namacalna niż prawdziwe pieniądze, więc łatwiej je stracić.

Strony oferujące hazard online oprócz wprowadzających w błąd treści, stosują one również techniki zachęcające do udziału. Gwarantują wysokie wygrane w krótkim czasie, niewielkie ryzyko przegranej czy też darmowe żetony na start.

Wersje demonstracyjne gier hazardowych są mylące, ponieważ prowadzą do wniosku, że bardzo często padają wygrane, podczas gdy w grze przegrywa się znacznie częściej. Dlaczego tak jest? Ponieważ gra się zgodnie z prawdopodobieństwem, które jest z góry ustalone przez system.

Terapia uzależnienia od hazardu online

Prywatny ośrodek terapii uzależnień „Skrzydła” to miejsce, które oferuje anonimowość i dyskrecję. Zapewniamy naszym pacjentom zindywidualizowaną diagnozę, ocenę problemu i skuteczne leczenie. Stosujemy różne metody, aby pomóc pacjentom przezwyciężyć ich problemy z hazardem.

Doświadczeni terapeuci i certyfikowani doradcy prowadzą terapię oraz informują klientów, rodziny i opiekunów o podłożu i metodach leczenia. W przypadku hazardu pomagamy motywować klientów do zmiany i opracowujemy realistyczne plany działania.

Czy Ty lub ktoś z Twoich bliskich uprawia hazard? Chcesz skorzystać z naszej oferty leczenia hazardu dla uzależnionych z Konina? Przestań czekać, aż nałóg doprowadzi do ogromnych długów, rozpadu związku, utraty pracy czy kontaktów towarzyskich. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

+48 530 333 303
kontakt@terapiaskrzydla.pl

Udostępnij: