Leczenie alkoholizmu Pomorskie

Alkoholizm jest chorobą wynikającą z fizycznego i psychicznego uzależnienia od alkoholu. Jest chorobą postępująca – to znaczy, że rozwija się według pewnych etapów. Każdy następny etap jest gorszy. Jeśli się jej nie zatrzyma w fazie krytycznej, to za parę lat będzie następna, dużo gorsza, faza chroniczna.

Jeżeli:

  • jak zaczynasz pić, to nie możesz przestać i pijesz przez kilka dni (a nawet tygodni czy miesięcy)lub pijesz weekendowo
  • kiedy przestajesz pić, cierpisz na różnego rodzaju dotkliwe objawy, np. narastające uczucie niepokoju, drżenie rąk, wymioty, biegunkę, nadmierną potliwość, problemy ze snem itp.
  • pijesz pomimo problemów, z tym związanych (np. kłótni i awantur w domu, problemów w pracy, dolegliwości zdrowotnych)

prawdopodobnie jesteś uzależniony i potrzebujesz naszej pomocy.

Aby zatrzymać postępowanie choroby alkoholowej niezbędne jest podjęcie odwyku alkoholowego. Nasz ośrodek dla uzależnionych od alkoholu, proponuje skuteczną terapię leczenia uzależnień od alkoholu. Terapię alkoholową prowadzimy indywidualnie i grupowo. Zajęcia terapeutyczne odbywają się od poniedziałku do soboty siedem godzin dziennie. Nasz ośrodek uzależnień od alkoholu współpracuje z osobami z doświadczeniem własnej terapii. Leczenie uzależnień od alkoholu jest procesem złożonym i długotrwałym, dlatego też zalecamy pobyt minimum czterotygodniowy . Uzależnienie od alkoholu to choroba śmiertelna –  około 20% tzw. delirium kończy się śmiercią, albo umiera się na skutek różnych powikłań czy cierpienia, prawie połowa samobójców to alkoholicy.

Nasz ośrodek uzależnień alkoholowych dla bezpieczeństwa pacjentów współpracuje z kadrą medyczną:

  • lekarzami pierwszego kontaktu,
  • lekarzem psychiatrą,
  • pielęgniarkami.
Leczenie alkoholizmu Ośrodek Terapii Skrzydła Pomorskie

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń pod numer