Terapia alkoholowa w województwie pomorskim

Alkoholizm jest chorobą wynikającą z fizycznego i psychicznego uzależnienia od alkoholu. Jest chorobą postępująca – to znaczy, że rozwija się według pewnych etapów. Każdy następny etap jest gorszy. Jeśli się jej nie zatrzyma w fazie krytycznej, to za parę lat będzie następna, dużo gorsza, faza chroniczna.

Jeżeli:

  • jak zaczynasz pić, to nie możesz przestać i pijesz przez kilka dni (a nawet tygodni czy miesięcy) lub pijesz weekendowo;
  • kiedy przestajesz pić, cierpisz na różnego rodzaju dotkliwe objawy, np. narastające uczucie niepokoju, drżenie rąk, wymioty, biegunkę, nadmierną potliwość, problemy ze snem itp.;
  • pijesz pomimo problemów, z tym związanych (np. kłótni i awantur w domu, problemów w pracy, dolegliwości zdrowotnych);

prawdopodobnie jesteś uzależniony i potrzebujesz naszej pomocy w ramach odwyku alkoholowego m.in. dla pacjentów z województwa pomorskiego.

Skuteczne leczenie uzależnień alkoholowych – w ośrodku „Skrzydła” w województwie pomorskim

Aby zatrzymać postępowanie choroby alkoholowej niezbędne jest podjęcie odwyku alkoholowego. Nasz ośrodek dla uzależnionych od alkoholu z województwa pomorskiego, proponuje skuteczną terapię leczenia alkoholizmu. Terapię alkoholową prowadzimy indywidualnie i grupowo. Zajęcia terapeutyczne odbywają się od poniedziałku do soboty siedem godzin dziennie. 

Nasz ośrodek uzależnień od alkoholu współpracuje z osobami z doświadczeniem własnej terapii. Leczenie uzależnień od alkoholu jest procesem złożonym i długotrwałym, dlatego też zalecamy pobyt minimum czterotygodniowy. Uzależnienie od alkoholu to choroba śmiertelna –  około 20% tzw. delirium kończy się śmiercią, albo umiera się na skutek różnych powikłań czy cierpienia, prawie połowa samobójców to alkoholicy.

Nasz ośrodek leczenia alkoholizmu w województwie pomorskim dla bezpieczeństwa pacjentów współpracuje z kadrą medyczną:

  • lekarzami pierwszego kontaktu,
  • lekarzem psychiatrą,
  • pielęgniarkami.
Leczenie alkoholizmu Ośrodek Terapii Skrzydła Pomorskie

Potrzebujesz pomocy?

Chcesz zapisać się na leczenie alkoholizmu w naszym ośrodku w woj. pomorskim?

Zadzwoń pod numer: