Uzależnienie to poważna choroba, która może mieć różną przyczynę i przebieg. Jest problemem, którego nie należy lekceważyć, ponieważ nałóg sam nie zniknie, a z czasem będzie on się jedynie rozwijał, co po pewnym czasie może doprowadzić do tego, że osoba chora nie będzie w stanie samodzielnie poradzić sobie z narastającymi trudnościami. 

Warto więc reagować, gdy zauważymy pierwsze oznaki uzależnienia i skontaktować się z naszym ośrodkiem leczenia uzależnień „Skrzydła”, w którym wszystkie osoby z Torunia otrzymają niezbędną pomoc i wsparcie.

Ośrodek leczenia uzależnień "Skrzydła" – oferta dla mieszkańców Torunia

Ośrodek odwykowy „Skrzydła” to placówka prywatna, która znajduje się w miejscowości Rzepnica w województwie pomorskim. 

Zajmujemy się leczeniem różnego rodzaju uzależnień, zarówno tych spowodowanych przez alkohol, narkotyki, dopalacze i inne środki psychoaktywne, jak i różnego rodzaju zachowania takie jak hazard czy seks.

Każda osoba, która trafia do naszego ośrodka, poddawana jest wnikliwej diagnostyce, podczas której analizowany jest jej stan psychiczny oraz fizyczny. Terapia dostosowywana jest do potrzeb danej osoby, a nasi wykwalifikowani specjaliści zadbają o to, aby leczenie przebiegało skutecznie i w pełni bezpiecznych i miłych warunkach. 

Prywatny ośrodek terapii i leczenia uzależnień Skrzydła Pomorskie

Zachęcamy więc wszystkie osoby z Torunia, zmagające się z uzależnieniem do kontaktu z naszą placówką w celu zdiagnozowania problemu i rozpoczęcia skutecznego leczenia, które pozwoli uwolnić się od nałogu.

Kiedy należy zwrócić się do naszego ośrodka odwykowego Toruń?

W skuteczniej walce z uzależnieniem bardzo ważną rolę odgrywa czas. Kluczowe jest w tym przypadku to, jak szybko zareagujmy na pierwsze objawy uzależnienia i jakie kroki w związku z tym podejmiemy. Trafna reakcja może uchronić daną osobę przed niszczącymi efektami uzależnienia, a także sprawić, że zerwanie z nałogiem będzie jak najbardziej możliwe i znacznie mniej czasochłonne, niż w przypadku gdy decyzję podejmiemy zbyt późno. 

Uzależnienie to poważna choroba, która sama nie zniknie, a z czasem będzie jedynie narastać. Z tego też względu tak ważne jest szybkie podjęcie działania i wdrożenie odpowiedniego leczenia już od samego początku. 

Jak wygląda diagnostyka osób uzależnionych z Torunia?

Diagnostyka to pierwszy etap każdego programu leczenia uzależnień. Prawidłowa i trafna diagnoza jest niezbędna do tego, aby precyzyjnie określić stan psychiczny i fizyczny chorego, stopień zaawansowania uzależnienia oraz zaplanować odpowiedni plan leczenia, który szybko da wymagane efekty. 

Diagnostyka uzależnień zazwyczaj polega na szczegółowym wywiadzie przeprowadzonym z osobą chorą z Torunia oraz na wnikliwej analizie wszelkich wyników badań, które pozwalają określić stan zdrowia uzależnionego. Po tym etapie można zacząć planowanie indywidualnej terapii w ośrodku leczenia uzależnień.

Jak przebiega leczenie uzależnienia w naszym ośrodku?

Terapia uzależnień to kompleksowe, w pełni profesjonalne i wieloetapowe leczenie, którego przebieg może się nieco różnić w zależności od danej osoby oraz rodzaju uzależnienia. 

Zazwyczaj jednak w przypadku uzależnień od różnego rodzaju środków takich jak alkohol, narkotyki czy dopalacze pierwszym etapem jest tzw. detoks, czyli proces polegający na pozbyciu się z organizmu osoby uzależnionej substancji powodującej głód. To etap niezbędny do tego, aby móc kontynuować terapię, choć nie w każdym przypadku. 

Właściwe leczenie uzależnień opiera się w znaczącej części na różnego rodzaju programach terapeutycznych, podczas których pacjenci z Torunia odbywają spotkania indywidualne oraz grupowe ze specjalistami, oraz z osobami, które były uzależnione, ale udało im się wygrać walkę z nałogiem.

Leczenie alkoholizmu

Dlaczego warto skorzystać z pomocy naszego ośrodka odwykowego w walce z uzależnieniem?

Aby wygrać walkę z uzależnieniem, zazwyczaj niezbędna jest pomoc profesjonalistów, ponieważ zrobienie tego samodzielnie na własną rękę nie skończy się pełnym sukcesem. Warto więc skorzystać z usług naszego ośrodka uzależnień „Skrzydła”, takich jak leczenie alkoholizmu czy leczenie narkomanii, aby pod okiem wykwalifikowanych specjalistów i w ramach profesjonalnej terapii pozbyć się całkowicie uzależnienia ze swojego życia i móc cieszyć się nim na nowo, bez potrzeby sięgania po używki czy zachowania, które były przyczyną rozwoju uzależnienia u danej osoby.

Zgłoś się na przygotowane przez nas leczenie alkoholizmu lub narkomanii dla osób z Torunia!

Zadzwoń pod numer: