Korzystanie z terapii oferowanych przez specjalne ośrodki leczenia uzależnień jest najlepszym rozwiązaniem dla osób nieumiejących poradzić sobie z nałogiem. Pacjenci z Grudziądza przebywający w takich placówkach przez całą dobę są pod opieką ekspertów oraz biorą aktywny udział terapiach.

Wsparcie terapeutów i lekarzy w walce z uzależnieniem - dlaczego jest potrzebne?

Samodzielne uporanie się z nałogiem w wielu przypadkach jest niemożliwe. Nieumiejętność odmawiania sobie pewnych rzeczy to główny problem, który wpędza pacjenta w uzależnienie.

Nasi specjaliści to osoby, które z pełnym zaangażowaniem i w profesjonalny sposób udzielą pacjentom z Grudziądza pomocy. Lata doświadczenia oraz wszelkie nowoczesne metody, które jeszcze skuteczniej wpływają na terapię, to coś, co wykorzystują na co dzień w swojej pracy i z pewnością pomoże przezwyciężyć nałóg.

Terapia uzależnień Grudziądz

Dlaczego warto zdecydować się na pobyt w ośrodku leczenia uzależnień "Skrzydła?

Nasz ośrodek to nie tylko miejsce, gdzie prowadzone jest leczenie, ale także placówka, w której pacjenci przebywają przez całą dobę. Aby czas ten był dla pacjentów z Grudziądza przyjemny, zadbaliśmy o warunki panujące wewnątrz budynku oraz jego wyposażenie. Dzięki temu stworzyliśmy miejsce, gdzie chorzy znajdują wsparcie, zrozumienie, pomoc, a co najważniejsze skutecznie walczą z nałogiem.

W ośrodku uzależnień „Skrzydła” pracownicy nie oceniają osób uzależnionych, tylko niosą odpowiednią dla nich pomoc. Dzięki temu dana osoba może poczuć się swobodnie, co wpływa także na zaufanie do terapeutów.

Jak prowadzony jest proces diagnostyczny w leczeniu alkoholizmu i innych uzależnień?

Często pacjenci z Grudziądza szukają pomocy w leczeniu uzależnień pod naporem bliskich. Co więcej, zdarza się, że to rodzina czy znajomi zajmują się szukaniem wsparcia dla osoby uzależnionej.

Oznacza to, że chory nie zawsze jest świadomy tego w jak poważnej sytuacji się znalazł i jakie konsekwencje może mieć nieleczone uzależnienie. Dlatego prowadzona w ramach przygotowań do odwyku alkoholowego i leczenia innych uzależnień diagnostyka opiera się w dużej mierze na szczegółowej rozmowie, analizie i ocenie sytuacji oraz dotychczasowych zachowań pacjenta. Ponadto pod uwagę mogą być brane również opinie rodziny, która zazwyczaj widzi dużo więcej niż sam chory.

Terapie uzależnień Grudziądz - oferta ośrodka "Skrzydła"

Ośrodek uzależnień oferuje różne formy leczenia, w tym terapie indywidualne i grupowe, prowadzone w ramach pomocy wyjścia z:

Oprócz tego naszym pacjentom z Grudziądza proponujemy także terapię dla kierowców. W jej ramach zajmujemy się pomocą osobom, które w wyniku jazdy pod wpływem alkoholu utraciły prawo jazdy. W tym przypadku odwyk alkoholowy ma bardzo ważne znaczenie, gdyż od tego zależy nie tylko dalsze życie pacjenta, ale również bezpieczeństwo innych osób.

 Pamiętaj – profesjonalne leczenie to szansa na polepszenie jakości życia, które do tej pory opierało się wyłącznie na zaspokojeniu głodu uzależnienia.

Szukasz miejsca oferującego terapię uzależnień dla pacjentów z Grudziądza?

Zgłoś się do nas – zadzwoń pod numer:

Ośrodek odwykowy pomorskie

Terapie w ośrodku "Skrzydła" - jak przebiegają krok po kroku?

Aby terapia uzależnień przyniosła osobom uzależnionym z Grudziądza określone efekty, leczenie musi przebiegać zgodnie z określonymi zasadami. 

W naszym ośrodku spotkania w ramach psychoterapii odbywają się przez 6 dni w tygodniu. Wówczas przez około 7 godzin dziennie pacjent czynnie uczestniczy we wszystkich konsultacjach i bierze udział w innych aktywnościach, aranżowanych przez naszych terapeutów uzależnień.

W czasie prowadzonej terapii pacjent powinien mówić o swoich problemach, lękach. W tym okresie nasi specjaliści dokładają wszelkich starań, aby uświadomić chorych, w jakim znajdują się położeniu i przekazują im wartościowe informacje dotyczące konsekwencji ich dotychczasowych zachowań.

Czego powinni spodziewać się pacjenci z Grudziądza podczas pobytu w ośrodku leczenia uzależnień "Skrzydła"?

Pobyt w ośrodku leczenia uzależnień to bardzo trudny czas dla każdego, kto się tam znajdzie. Pierwsze dni są szczególnie ciężkie, zwłaszcza że pacjent zostaje całkowicie odcięty od swojego nałogu, co może powodować różne zachowania i odczucia.

Pracownicy ośrodka „Skrzydła” dokładają wszelkich starań, aby pacjenci z Grudziądza czuli się komfortowo, mogli korzystać ze wszystkich udogodnień, a przede wszystkim zrozumieli, że są tam dla własnego dobra. Uświadomienie sobie problemu pozwoli na skuteczne wyleczenie uzależnienia, ponieważ chory będzie świadomy sytuacji, w jakiej się znalazł.

Osoby przebywające w ośrodku podczas leczenia alkoholizmu lub innych uzależnień mogą swobodnie poruszać się po jego terenie oraz korzystanie z kompleksowego wyposażenia wewnątrz i na zewnątrz budynku.

Jacy specjaliści pracują w ośrodku "Skrzydła"?

Specjaliści, z których pomocy może skorzystać każdy pacjent z Grudziądza przebywający w naszym ośrodku, to:

  • psychoterapeuci,
  • psycholodzy
  • psychiatrzy,
  • pedagodzy
  • terapeuci,
  • lekarze,
  • pielęgniarki.

Wszystkie te osoby pełnią niezwykle ważną rolę, jeżeli chodzi o leczenie uzależnień. Jesteśmy przekonani, że ich wiedza oraz bogate doświadczenie pozytywnie wpływa na efekty prowadzonych terapii.

Chcesz podjąć walkę o zerwanie z nałogiem?

Zdecyduj się na pomoc naszych specjalistów, na co dzień współpracujących z pacjentami z Grudziądza

Skontaktuj się z nami!