Nasz ośrodek leczenia uzależnień „Skrzydła”, zlokalizowany w województwie pomorskim, oferuje kompleksową pomoc pacjentom z Brodnicy, którzy nie są w stanie samodzielnie poradzić sobie z nałogiem. Obecnie wyróżnia się wiele rodzajów uzależnień, które negatywnie wpływają na codzienne życie. Dlatego warto jak najszybciej rozpocząć leczenie i wrócić na dobre tory.

Ośrodek leczenia uzależnień dla pacjentów z Brodnicy

Skontaktuj się z nami – zadzwoń:

Kiedy jest właściwy czas na rozpoczęcie leczenia uzależnienia w naszym ośrodku?

Uzależnienie to choroba, która objawia się w bardzo nietypowy sposób. Wielu pacjentów, trafiających do naszego ośrodka, nie zdaje sobie sprawy o swoim problemie aż do momentu, kiedy uzależnienie zaczyna wpływać na ich życie zawodowe oraz rodzinne, bądź przyczynia się do pojawienia poważnych problemów finansowych. 

Terapia uzależnień Brodnica

Trudność, jaka wiąże się z samodzielnym wyjściem z nałogu sprawia, że jedynym sensownym rozwiązaniem jest skorzystanie z możliwości przejścia terapii uzależnień w prywatnym ośrodku.

Nieustanne sięganie po używki, środki psychoaktywne czy chęć uczestnictwa w grach hazardowych to sygnał, że konieczne jest podjęcie decyzji o leczeniu ośrodku uzależnień.

Mieszkańcy Brodnicy mają możliwość skorzystania z profesjonalnej pomocy naszych specjalistów, posiadających bogate doświadczenie w leczeniu wszystkich typów nałogów. Terapie są prowadzone przy wsparciu wykwalifikowanej kadry terapeutycznej oraz personelu medycznego, a każdy krok jest dopasowany do potrzeb oraz rodzaju nałogu, z jakim zmaga się pacjent.

Jakiego typu uzależnienia leczymy w ośrodku terapii uzależnień "Skrzydła"?

W naszym ośrodku uzależnień „Skrzydła” prowadzimy terapię dla pacjentów z Brodnicy, którzy z różnych przyczyn potrzebują specjalistycznej pomocy w wyjściu z uzależnienia od: 

Oprócz tego prowadzimy również terapię dla kierowców, którzy na mocy nakazu sądowego zostali zobligowani do rozpoczęcia leczenia.

Diagnostyka uzależnienia krok po kroku w naszym ośrodku „Skrzydła”

Początek drogi do pełnej trzeźwości jest trudny, a sam proces leczenia uzależnienia skomplikowany. Dlatego też nasza kadra psychoterapeutów już na samym początku terapii stawia na dokładne zdiagnozowanie pacjentów w celu określenia poziomu uzależnienia. W przypadku nadużywania środków psychoaktywnych, na miejscu przeprowadzamy również badania diagnostyczne, które umożliwiają zweryfikowanie ogólnego stanu zdrowia.

Skuteczne leczenie nałogu, po które zgłaszają się do nas mieszkańcy Brodnicy, polega na działaniu dwuetapowym – zarówno psychicznym, jak i fizycznym. Z tego też powodu prowadzimy zarówno indywidualne terapie ze specjalistami, dostosowane do potrzeb pacjenta, jak i grupowe spotkania z innymi uczestnikami programu.

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień pomorskie

Jak wygląda terapia uzależnień w naszym ośrodku „Skrzydła” dla mieszkańców Brodnicy?

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, z jakimi konsekwencjami zdrowotnymi wiąże się uzależnienie od substancji psychoaktywnych czy hazardu, dlatego też wszystkim pacjentom zapewniamy kompleksową pomoc i wsparcie na każdym etapie terapii. Już na samym początku leczenia, osoby z Brodnicy zmagające się z nałogiem są kierowane na detoks, w czasie którego ich organizm oczyszcza się ze wszystkich toksyn. Dopiero wtedy można zacząć pracę nad źródłem problemu i wszystkimi kwestiami, które przyczyniły się do pojawienia uzależnienia.

W trakcie terapii zapewniamy miłą i spokojną atmosferę, a także wyrozumiałość i empatię całego zespołu. Wiemy jak istotny jest komfort oraz poczucie bezpieczeństwa, dlatego też oferujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta.

W naszym ośrodku „Skrzydła” prowadzona jest zarówno terapia indywidualna z psychoterapeutą, jak i spotkania grupowe. Ich uczestnikami są specjaliści oraz osoby, którym udało się wygrać z nałogiem i rozpoczęły nowe, szczęśliwe życie. Oprócz tego stawiamy na aktywność fizyczną, zachęcając pacjentów do zwiększenia ruchu.

Ośrodek leczenia uzależnień „Skrzydła” – proces terapii i wszystkie udogodnienia dla pacjentów z Brodnicy

Decydując się na nasz ośrodek terapii uzależnień, mieszkańcy Brodnicy i okolic, otrzymują profesjonalną pomoc w walce ze swoja chorobą. Sam ośrodek jest zlokalizowany w bliskiej odległości od lasów i jezior, co pozytywnie wpływa na cały proces leczenia. Pacjenci mogą swobodnie korzystać z możliwości terenu, aktywnie spędzając swój czas wolny.

Aby jeszcze bardziej podnieść komfort w trakcie pobytu, zapewniamy smaczne posiłki oraz możliwość skorzystania z dużego ogrodu, boiska do siatkówki czy nawet basenu.

Szukając idealnego miejsca na rozpoczęcie terapii uzależnień, zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.