Anna Tkacz

Anna Tkacz

Psycholog, specjalista psychoterapii uzależnień

Jestem  absolwentką psychologii  w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie.Posiadam Certyfikat Specjalisty Psychoterapii Uzależnień. Szkolenie z terapii uzależnień odbyłam w Polskiej Federacji Społeczności Terapeutycznej.  Staże kliniczne odbyłam w stacjonarnych ośrodkach leczenia uzależnień.

Moje doświadczenie zawodowe w pracy z osobami uzależnionymi zaczęłam jako wolontariusz w ośrodku stacjonarnym dla młodzieży w Gdańsku. Współprowadziłam grupę terapeutyczną, maratony dla współuzależnionych. Od kilku lat pracuję w ośrodku stacjonarnym długoterminowym , którego podstawą terapii jest społeczność terapeutyczna.

Pracowałam w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku na oddziale terapii uzależnień od alkoholu.

Posiadam również certyfikat Arteterapeuty, którą skończyłam  na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym na Studiach Podyplomowych Arteterapia.

Odbyłam szkolenia Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach,  cykl szkoleń w Ericksonowskiej terapii rodzin w Polskim Instytucie Ericksonowskim, oraz ,Diagnoza i psychoterapia uzależnień behawioralnych wraz z współistniejącym uzależnieniem od substancji psychoaktywnych”.

Obecnie szkolę się w Polskim Instytucie Psychodramy, który umożliwia mi pracę grupową i indywidualną z wykorzystaniem wielkiego potencjału jaki ma psychodrama.

W mojej pracy najważniejszy jest człowiek, staram się bardzo indywidualnie pracować wykorzystując całą moją wiedzę, doświadczenie i empatię. Szukam zasobów, mocnych stron, które wierzę są kluczowe w budowaniu trzeźwego życia. W terapii pogłębionej pracuję nad poradzeniem sobie z kryzysami, traumami, które nie rozwiązane często są powodem nawrotów do zażywania substancji psychoaktywnych lub uzależniających zachowań .Pracuję z osobami współuzależnionymi, z rodzinami, które są niezastąpionym wsparciem w procesie trzeźwienia.