Obecny świat dość mocno sprzyja rozwojowi różnego rodzaju uzależnień, których przyczyną mogą być zarówno różnego rodzaju substancje i środki psychoaktywne, jak i również pewne zachowania. Początkowo uzależnienie może nie dawać wyraźnych objawów, co może sprawiać, że wiele osób lekceważy ten problem i nie decyduje się odpowiednio wcześnie na zwrócenie się o pomoc do specjalistów. 

Warto więc reagować od razu, gdy zauważymy pierwsze niepokojące objawy, po to, aby mieć pewność, że leczenie będzie skuteczne, łatwe oraz szybkie. W tym celu warto zgłosić się do naszego ośrodka „Skrzydła”, który jest idealnym miejscem dla wszystkich osób z Wejherowa, mających problem z nałogiem i chcących się go pozbyć ze swojego życia.

Ośrodek leczenia uzależnień dla pacjentów z Wejherowa

Skontaktuj się z nami – zadzwoń:

Kiedy należy zgłosić się do naszego ośrodka "Skrzydła" na leczenie?

Ośrodek uzależnień „Skrzydła” jest w pełni otwarty dla każdej osoby z Wejherowa, która ma różnego rodzaju problemy związane z uzależnieniem. Z tego też względu każdy, kto czuje, że nie radzi sobie ze swoim nałogiem, powinien zgłosić się do nas, aby otrzymać niezbędną pomoc i jak najszybciej wrócić do normalności. 

W przypadku uzależnień bardzo ważny jest czas i nie należy zwlekać z podjęciem decyzji o leczeniu, ponieważ choroba ta stale postępuje, a im dłużej czekamy, tym leczenie będzie bardziej skomplikowanie i czasochłonne. Warto więc skontaktować się z naszym ośrodkiem od razu, gdy zauważymy pierwsze objawy uzależnienia. Nasi specjaliści zdiagnozują dany problem i jeśli będzie to konieczne, to zaplanują odpowiednie leczenie i konsultacje ze specjalistami.

Terapia uzależnień

Diagnoza uzależnienia – jak wygląda ten proces podczas leczenia w ośrodku "Skrzydła""?

Trafna diagnostyka to klucz do skutecznego leczenia uzależnień. Przed przyjęciem do naszego ośrodka każda osoba z Wejherowa, która zdecydowała się na podjęcie walki z nałogiem przechodzi szczegółowy wywiad. Oprócz tego analizowane są wszelkie wyniki badań medycznych niezbędnych w danym przypadku.

Prawidłowo wykonana diagnostyka pozwala poznać dokładny stan psychiczny i fizyczny osoby uzależnionej, a także zaplanować indywidualny plan leczenia, co sprawia, że terapia może być znacznie skuteczniejsza i trwać krócej.

Jak wygląda terapia uzależnień u naszych pacjentów z Wejherowa?

Terapia to wieloetapowy i czasochłonny proces, w którym kluczową rolę odgrywa nastawienie i motywacja osoby uzależnionej, a także prawidłowo prowadzone leczenie dostosowane do wymagań i potrzeb danej osoby.

Osoby w naszym ośrodku uczone są tego, jak skutecznie przeciwstawiać się uzależnieniu, jak budować swoją silną wolę oraz są przygotować się do życia po opuszczeniu ośrodka bez potrzeby sięgania po używki i powrotu do nałogu.

W przypadku uzależnienia od alkoholu czy innych tego typu środków często pierwszym etapem leczenia jest tzw. detoks, czyli oczyszczenie organizmu danej osoby z toksyny, która jest przyczyną uzależnienia. Następnymi etapami leczenia są różnego rodzaju spotkania z terapeutami oraz grupowe sesje z osobami, którym udało się wygrać walkę z uzależnieniem.

Ośrodek uzależnień Wejherowo – nasza oferta leczenia

Nasza placówka to prywatny ośrodek leczenia uzależnień, który znajduje się w miejscowości Rzepnica w województwie pomorskim. Piękna okolica, miła atmosfera oraz pełny profesjonalizm w każdej kwestii sprawiają, że pomoc, jaką uzyskają u nas osoby uzależnione z Wejherowa, jest bardzo skuteczna i już w niedługim czasie pozwala zauważyć pierwsze efekty terapii.

Oferujemy kompleksowe leczenie w przypadku różnego rodzaju uzależnień, zarówno tych, których przyczyną są pewne środki, takie jak:

jak i tych, które spowodowane są przez różnego rodzaju zachowania takie jak hazard czy też problemy seksualne.

Dlaczego profesjonalny ośrodek leczenia uzależnień "Skrzydła" to najlepsze miejsce dla osób z Wejherowa zmagających się z uzależnieniem?

Ośrodek leczenia uzależnień „Skrzydła” to miejsce, które posiada wszystko to, co jest niezbędne do przeprowadzenia skutecznej terapii uzależnień. Zapewniamy miłą atmosferę, dużo różnego rodzaju aktywności podczas całego dnia, a także w pełni profesjonalną pomoc terapeutyczną oraz medyczną. Nasz zespół specjalistów z różnych dziedzin sprawia, że wsparcie, jakie mogą uzyskać w naszym ośrodku osoby z uzależnieniami, jest bardzo skuteczne i niezastąpione. 

Zachęcamy wiec do kontaktu z naszym ośrodkiem, w sytuacji, gdy profesjonalną pomoc jest niezbędne w celu uratowania danej osoby i oderwania jej od uzależnienia.