Uzależnienie od dopalaczy

Czym są dopalacze?

Dopalacze to substancje psychoaktywne, które nie są sklasyfikowane jako narkotyki. Te substancje mają bardzo silne działanie, szybko uzależniają i wywołują wiele skutków ubocznych. Dopalacze są o wiele łatwiej dostępne niż narkotyki dlatego też po dopalacze sięgają coraz młodsze osoby.

Leczenie uzależnienia od dopalaczy

Dopalacze to szczególnie niebezpieczne używki, ponieważ oprócz znanych i przebadanych substancji psychoaktywnych, zawierają wiele nieznanych związków, mających różny wpływ na człowieka.

Do dopalaczy zaliczane są substancje pochodzenia roślinnego, jak i te syntetyczne, które przypominają działanie popularnych narkotyków takich jak: marihuana, kokaina czy haszysz.

Leczenie uzależnienia od dopalaczy wymaga przede wszystkim diagnozy problemu. W pierwszej kolejności trzeba ustalić rodzaj substancji, od której chory się uzależnił. Nie zawsze jest to proste, ponieważ osoby uzależnione zażywają wiele rodzajów dopalaczy, które zawierają różne związki chemiczne. Wykrycie konkretnej substancji odpowiedzialnej za uzależnienie wymaga wielu specjalistycznych badań.

Udostępnij: