Jeżeli czujesz, że długotrwałe trudności, z  jakimi się borykasz, zaczynają Cię przytłaczać i powodować coraz większe cierpienie, z którym nieustannie próbujesz poradzić sobie w sposób pogłębiający problemy, np. picie alkoholu, zażywanie narkotyków, uprawianie hazardu itp., powinieneś rozpocząć terapię. 

Warto być świadomym tego, że najlepsze efekty leczenia pojawiają się u osób, które dobrowolnie podjęły decyzję o rozpoczęciu terapii oraz chcą zmienić swoje życie. Im wcześniej pacjent dojdzie do takich wniosków, tym szybciej można zaobserwować efekty terapii.

Ośrodek leczenia uzależnień "Skrzydła" – nasza oferta dla pacjentów ze Szczecinka

Ośrodek leczenia uzależnień „Skrzydła” jest placówką prywatną, utworzoną w Rzepnicy (woj. pomorskie), znajdującej się w samym sercu natury, wśród lasów i jezior.

Pacjenci ze Szczecinka i okolic mogą skorzystać z następujących rodzajów terapii:

Nasza działalność obejmuje leczenie komercyjne i skierowana jest do wszystkich osób ze Szczecinka, które chciałyby wyrwać się ze szponów nałogu i poczuć, że są od niego wolni.

Proces diagnostyczny w naszym ośrodku odwykowym

Przed rozpoczęciem leczenia konieczne jest dokonanie rzetelnej diagnozy, która pozwoli na opracowanie indywidualnego planu terapii. Za ten element odpowiedzialna jest kadra naszego ośrodka uzależnień, czyli wysoko wykwalifikowani specjaliści i instruktorzy terapii. Po ustaleniu dogodnego dla Ciebie terminu rozpoczęcia odwyku, zbadają Cię i ustalą, dopasowany do Twoich potrzeb, harmonogram leczenia.

Terapia uzależnień Szczecinek

Jak przebiega proces terapii uzależnień u pacjentów ze Szczecinka?

Mieszkańcom Szczecinka oferujemy profesjonalny program terapii uzależnień, który w zależności od rodzaju i stopnia uzależnienia odbywa się z określoną częstotliwością i intensywnością.

Uzależnienie od hazardu

Leczenie uzależnienia od hazardu odbywa się podczas czterotygodniowej terapii, która powinna stanowić pierwszy etap terapii, po którym następuje leczenie ambulatoryjne.

Uzależnienie od alkoholu i narkotyków

Osoby uzależnione od alkoholu i narkotyków mogą uczestniczyć w terapii indywidualnej i grupowej. Zajęcia organizowane są od poniedziałku do soboty i trwają siedem godzin dziennie. Z uwagi na wysoki stopień skomplikowania złożoności problemu alkoholowego i narkotykowego zaleca się, aby terapia trwała minimum cztery tygodnie. 

Zapewniamy fachową pomoc lekarza specjalisty, pielęgniarki i lekarza psychiatry, którzy wspomagają proces leczenia, na każdym jego etapie. W przypadku leczenia uzależniania od narkotyków po odbyciu czterotygodniowej terapii pacjent kierowany jest na leczenie ambulatoryjne pod czujnym okiem fachowej kadry medycznej.

Uzależnienie od dopalaczy

Terapia uzależnienia od dopalaczy prowadzona jest podczas czterotygodniowego pobytu, po którym zalecane jest leczenie ambulatoryjne.

Proces terapii monitorowany jest dodatkowo przez tzw. osoby odpowiedzialne za interwizję i superwizję, których zadaniem jest prowadzenie nadzoru nad przebiegiem procesu leczenia oraz stosowanych w jego ramach metod, a także zwiększanie jego skuteczności poprzez uspójnienie jej celów.

Zapisz się na terapię uzależnień dla mieszkańców Kołobrzegu

Zadzwoń pod numer:

Dlaczego warto skorzystać z pomocy specjalistów od terapii uzależnień w naszym ośrodku?

Ośrodek leczenia uzależnień „Skrzydła” dysponuje szeroko wykwalifikowaną kadrą medyczną. Wśród niej są również osoby, które same były uczestnikami terapii uzależnień, a teraz przekazują swoją wiedzę i służą wsparciem dla innych osób. 

Nasza cała kadra może pochwalić się kwalifikacjami popartymi certyfikatami Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii lub Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Po zakończonej terapii nasi specjaliści nie pozostawią Cię bez opieki, lecz nadal mogą udzielać Ci jeszcze tak bardzo potrzebnego wsparcia na tym etapie. 

Udogodnienia w Ośrodku Leczenia Uzależnień „Skrzydła”

Aby umilić pacjentom pobyt w naszym ośrodku, zadbaliśmy o szereg różnorodnych udogodnień:

  • świeże i bardzo smaczne posiłki i ciasta przygotowane na bazie naszych regionalnych przysmaków,
  • komfortowo wyposażony dom, gdzie do dyspozycji gości ze Szczecinka są sauna, jacuzzi, duży ogród i miejsce do wypoczynku,
  • różnorodne formy spędzania wolnego czasu, w ramach którego nasi goście mogą uczestniczyć w wybranych formach rozrywki, np. spływach kajakowych, jeździe konnej, grach zespołowych, wycieczkach rowerowych, ćwiczeniach na siłowni.
Prywatny ośrodek terapii i leczenia uzależnień Skrzydła Pomorskie

Nie pozwól, aby nałóg przejął kontrolę nad Twoim życiem!