Różnego rodzaju uzależnienia to coraz większy problem w społeczeństwie. Często mogą one prowadzić nie tylko do utraty pracy, rozpadu rodziny, ale także do poważnych problemów zdrowotnych, a nawet śmierci. Bardzo ważne jest więc to, aby jak najszybciej, bo rozpoznać uzależnienie i skutecznie wdrożyć odpowiednie leczenie, które pozwoli uwolnić się od nałogu. 

W tym celu doskonałym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług naszego ośrodka leczenia uzależnień dla mieszkańców Szczecina, gdzie z pewnością każdy znajdzie kompleksową pomoc i wsparcie w walce z tą chorobą.

Oferta naszego ośrodka leczenia uzależnień "Skrzydła" – Szczecin

Nasz ośrodek odwykowy „Skrzydła” to prywatna placówka, która zajmuje się leczeniem różnego rodzaju uzależnień. Tworzona przez specjalistów oferta skierowana jest do każdej osoby ze Szczecina, która potrzebuje profesjonalnej pomocy w tym zakresie i chce zmienić swoje życie na lepsze. 

Oferujemy specjalistyczną diagnostykę i terapię w zakresie uzależnienia od różnego rodzaju substancji takich jak:

  • alkohol,
  • narkotyki,
  • dopalacze i inne środki psychoaktywne,

ale także od różnych zachowań m.in. hazardu, seksu itd. Tak bogata oferta i w pełni profesjonalny zespół specjalistów pozwalają nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie, co przekłada się na skuteczność leczenia oraz miłą i sprzyjającą terapii atmosferę w ośrodku. Zachęcamy więc do zapoznania się z ofertą i do skorzystania z pomocy naszego ośrodka w sytuacji, gdy takie wsparcie jest potrzebne.

Prywatny ośrodek terapii i leczenia uzależnień Skrzydła Pomorskie

Jesteś gotowy zerwać z nałogiem?

Zrób to z pomocą naszych terapeutów, współpracujących z uzależnionymi od narkotyków czy alkoholu ze Szczecina.

Skontaktuj się z nami!

Kiedy warto skorzystać z pomocy naszego ośrodka uzależnień?

Uzależnienie bez względu na to, co stanowi jego przyczynę, jest poważną chorobą, która sama nie minie, a z czasem będzie jedynie postępować. Z tego też względu w leczeniu uzależnień tak ważną rolę odgrywa czas. Jeśli więc widzimy u siebie lub u innej osoby pierwsze objawy uzależnienia to jest to wyraźny sygnał do tego, aby jak najszybciej znaleźć odpowiednią pomoc, zanim problem ten stanie się znacznie poważniejszy. 

Odpowiednie kroki warto wdrożyć jak najszybciej, ponieważ im wcześniej to zrobimy, tym szansa na zerwanie z nałogiem będzie większa, a terapia alkoholowa znacznie łatwiejsza i szybsza.

Diagnostyka uzależnień u pacjentów ze Szczecina

Osoby, które decydują się zmienić swoje życie i wdrożyć odpowiednie leczenie, a ich celem jest uwolnienie się od nałogu i powrót do normalnego życia, muszą w pierwszej kolejności przejść diagnostykę. To proces, który pozwala dokładnie określić stan chorego oraz to, jakie leczenie będzie w danym przypadku konieczne.

Diagnostyka zazwyczaj polega na dokładnym wywiadzie przeprowadzonym z osobą uzależnioną ze Szczecina, która decyduje się na skorzystanie z pomocy naszego ośrodka terapii uzależnień. Oprócz tego konieczne jest również wykonanie wszelkich niezbędnych badań, aby poznać stan zdrowia chorego i na tej podstawie wdrożyć odpowiednie leczenie. 

Trafne zdiagnozowanie uzależnienia pozwala szybko zacząć terapię, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb danej osoby i dzięki temu z pewnością będzie skuteczna. 

Chcesz zapisać się na odwyk alkoholowy lub narkotykowy?

Zgłoś się do nas – zadzwoń pod numer:

Jak przebiega terapia uzależnień u chorych ze Szczecina przebywających w naszym ośrodku odwykowym?

Przebieg terapii uzależnień to często sprawa dość indywidualna, ponieważ to właśnie indywidualne podejście do każdego pacjenta pozwala nam na prowadzenie skutecznego leczenia. W sytuacji, gdy mówimy o uzależnieniu od alkoholu, narkotyków lub innych tego typu środków, podstawą leczenia jest detoks. To proces polegający na oczyszczeniu organizmu chorego z danej toksyny, która powoduje uzależnienie. Nie zawsze jest to konieczne, jednak często bez tego etapu dalsze skuteczne leczenie alkoholizmu czy narkomanii nie jest możliwe. 

Sama terapia opiera się zarówno na leczeniu sfery psychicznej, jak i fizycznej. W ośrodku prowadzone są spotkania indywidualne, jak i grupowe z profesjonalnymi terapeutami oraz z osobami uzależnionymi, którym udało się wygrać z nałogiem.

Ponadto zapewniamy również odpowiednie wyżywienie oraz niezbędną ilość ruchu w trakcie dnia. Jest to konieczne do tego, aby przywrócić do normalności zarówno zdrowie fizyczne, jak i psychiczne chorego.

Zatrucie alkoholowe

Dlaczego warto skorzystać z pomocy profesjonalnego ośrodka leczenia uzależnień alkoholowych i innych?

Wybierając nasz ośrodek terapii uzależnień, mieszkańcy Szczecina mogą liczyć na w pełni profesjonalne i skuteczne wsparcie w walce z uzależnieniem. Ponadto po zakończeniu terapii nasza pomoc trwa nadal, ponieważ oferujemy regularne spotkania grupowe oraz indywidualne dla osób, które opuściły ośrodek, a także konsultacje i profesjonalne wsparcie w kryzysowych sytuacjach. 

Dzięki temu nasi pacjenci mogą poczuć wsparcie na każdym etapie swojego życia, zarówno podczas walki z nałogiem, jak i później podczas codziennego funkcjonowania oraz wstrzemięźliwości od danej używki lub zachowania, które powodowało uzależnienie.