Uzależnienie to poważna choroba, która, mimo że początkowo może nie dawać wyraźnych objawów, to z czasem postępuje i może prowadzić zarówno do różnych trudności prywatnych, zdrowotnych, jak i nawet śmierci. Obecnie problem ten niestety jest dość spory, ponieważ wiele osób zmaga się z nałogiem, a czynników powodujących uzależnienie istnieje w dzisiejszym świecie bardzo dużo

Osoby uzależnione ze Słupska muszą więc korzystać z profesjonalnej pomocy, chcąc wygrać walkę z nałogiem. W tym celu warto skorzystać z usług naszego specjalistycznego ośrodka leczenia uzależnień „Skrzydła”, w którym każdy otrzyma potrzebna mu pomoc.

Kiedy należy rozpocząć leczenie uzależnienia?

Leczenie uzależnień to nie łatwe zadanie, które zazwyczaj jest dość czasochłonne i wymaga dużej dawki motywacji i samozaparcia u osoby chorej. Alkoholizm czy narkomania to choroba, która nie znika samoistnie, a z czasem jej stopień zaawansowania zaczyna wzrastać. Gdy dojdzie do pewnego poziomu, to samodzielne wyjście z nałogu jest praktycznie niemożliwe. Jeśli więc widoczne są pierwsze objawy uzależnienia, to warto działać jak najszybciej, ponieważ im wcześniej wdrożymy profesjonalne leczenie, tym większa jest szansa na wygranie z uzależnieniem i szybki powrót chorego do normalnego życia. 

Skorzystaj z naszej oferty terapii uzależnień dla pacjentów ze Słupska

Zadzwoń:

Warto pamiętać, że w walce z uzależnieniem bardzo ważną kwestią jest czas, dlatego pacjenci ze Słupska nie powinni zwlekać z podjęciem tak ważnych decyzji, jak leczenie w ośrodku odwykowym

Jak wygląda diagnostyka i terapia uzależnień w naszym ośrodku?

Leczenie uzależnień to złożony proces, który wymaga odpowiedniego przygotowania do tego, aby mógł być skuteczny. Z tego względu podstawą terapii jest odpowiednia i trafna diagnostyka. Na tym etapie prowadzona jest szczegółowa rozmowa z daną osobą, a także weryfikowane są wszelkiego rodzaju kluczowe wyniki badań diagnostycznych. Dzięki temu można dokładnie określić stan psychiczny i fizyczny chorego, co pozwala zaplanować skuteczne leczenie, ktoś z pewnością szybko da pierwsze pozytywne efekty.

Terapia to proces, który opiera się zazwyczaj na indywidualnej pracy uzależnionego ze Słupska z terapeutą i lekarzami, a także na grupowych spotkaniach ze specjalistami czy też osobami, które wygrały walkę z uzależnieniem i chcą podzielić się swoimi przemyśleniami na ten temat. 

Ponadto w przypadku uzależnienia od alkoholu, narkotyków, czy też innych substancji psychoaktywnych konieczny może być także detoks, czyli proces polegający na oczyszczeniu organizmu chorego z toksyny, która jest przyczyną uzależniania. 

Terapia dzieci uzależnionych

Oferta naszego ośrodka leczenia uzależnień dla mieszkańców Słupska

Ośrodek „Skrzydła” to prywatna placówka terapii uzależnień, która znajduje się w Rzepnicy w województwie pomorskim. Nasze usługi skierowane są do wszystkich osób ze Słupska i innych regionów polski, które zmagają się z różnego rodzaju uzależnieniami i chcą zerwać z nałogiem. 

Oferujemy w pełni profesjonalne wsparcie terapeutyczne zarówno pod względem psychologicznym, jak i fizycznym. Dbamy o to, aby nasi pacjenci czuli się u nas jak najlepiej, co jest warunkiem koniecznym do skutecznej realizacji leczenia.

Szukając odpowiedniego miejsca dla osoby uzależnionej ze Słupska, warto wybrać nasz ośrodek, w którym z pewnością wdrożone leczenie szybko da pozytywne efekty i przybliży danego pacjenta do powrotu do normalnego życia. 

Nasza oferta zawiera leczenie w przypadku uzależnienia od:

  • alkoholu,
  • narkotyków,
  • dopalaczy i innych środków psychoaktywnych,

a także różnego rodzaju zachowań takich jak hazard czy seks.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy profesjonalnego ośrodka leczenia uzależnień?

Uzależnienie to choroba, do której zwalczenia niezbędna jest ogromna ilość motywacji i samozaparcia. Niestety umysł i ciało chorego zazwyczaj jest tak wyniszczone nałogiem, że nie ma on wystarczająco dużo siły do tego, aby poradzić sobie z tym problemem samodzielnie. Z tego też względu konieczne jest wdrożenie profesjonalnego leczenia oraz terapii alkoholowej, na które liczyć można jedynie w specjalistycznych ośrodkach, takich jak nasza placówka. 

Podczas pobytu bardzo dbamy o odpowiednią atmosferę nie tylko podczas zajęć, ale także w czasie wolnym. Wiemy, że ma to bardzo znaczący wpływ na terapię i pozwala przyspieszyć jej efekty.

Chcąc więc otrzymać profesjonalną pomoc terapeutyczną na każdym etapie leczenia uzależnienia, warto zwrócić się do nas. Zapewniamy wszystko to, co jest niezbędne do skutecznej walki z uzależnieniem, a także oferujemy wsparcie dla każdego, kto wyjdzie z ośrodka i wróci do normalnego życia.