Uzależnienie to choroba, której przyczyną mogą być zarówno różnego rodzaju używki, takie jak: alkohol, narkotyki, dopalacze czy inne środki psychoaktywne, jak również pewne zachowania np. hazard czy seks. Obecnie problem uzależnienia wśród społeczeństwa na całym świecie jest dość spory. Na szczęście profesjonalne leczenie wdrożone odpowiednio wcześnie pozwala całkowicie się go pozbyć. 

Aby móc zerwać z nałogiem i wrócić do normalności konieczne jest często skorzystanie z pomocy profesjonalnego ośrodka leczenia uzależnień. Nasza prywatna placówka zapewnia takie wsparcie, przez co jest doskonałym miejscem dla każdego z Łodzi, kto zmaga się z uzależnieniem i chce się od niego uwolnić.

Prywatny ośrodek terapii i leczenia uzależnień Skrzydła Pomorskie

Oferta naszego ośrodka leczenia uzależnień "Skrzydła" – Łódź

Nasz ośrodek leczenia uzależnień „Skrzydła” to prywatna placówka z siedzibą w Rzepnicy, która znajduje się w malowniczym województwie pomorskim. Zajmujemy się profesjonalnym leczeniem i wsparciem dla osób uzależnionych z Łodzi of różnego rodzaju substancji czy też zachowań. 

Nasza oferta zawiera:

  • diagnostykę,
  • kompleksową terapię uzależnień,
  • późniejsze wsparcie dla osób, które opuściły ośrodek i potrzebują wsparcia, aby wytrwać bez uzależniania w codziennym życiu. 

Wykwalifikowana kadra specjalistów z zakresu psychologii, psychiatrii i medycyny z pewnością zapewni każdej osobie profesjonalną pomoc, co przełoży się na skuteczne leczenie.

Z jakimi rodzajami uzależnień można zgłosić się do naszego ośrodka?

Nasz ośrodek leczenia uzależnień oferuje kompleksowe leczenie i wsparcie w walce z różnego rodzaju uzależnieniami. Prowadzimy:

Leczymy również uzależnienie od hazardu oraz innych zachowań i środków psychoaktywnych. 

Każda terapia poprzedzona jest diagnostyką, a jeśli jest to konieczne to również detoksem. Dzięki temu leczenie uzależnienia może przebiegać znacznie skuteczniej i pierwsze efekty będą widoczne już po niedługim czasie.

Jesteś z Łodzi i chcesz zapisać się do naszego ośrodka na odwyk?

Zadzwoń:

Kiedy należy szukać pomocy w ośrodku leczenia uzależnień?

Do ośrodka leczenia uzależnień należy zgłosić się, gdy zauważymy pierwsze niepokojące objawy, które mogą świadczyć o uzależnieniu. Szybka reakcja jest w tym przypadku bardzo istotna, ponieważ nałóg to choroba postępująca, która z pewnością sama nie minie. Z czasem stan chorego będzie się jedynie pogarszać, a wtedy leczenie będzie znacznie trudniejsze i bardziej czasochłonne. Nie warto więc zwlekać z decyzją o podjęciu terapii alkoho9lowej lub innej i warto jak najszybciej zgłosić się do ośrodka w celu zdiagnozowania stanu danej osoby uzależnionej oraz wdrożeniu odpowiednich kroków w celu zwalczenia nałogu.

Terapia narkotykowa i rola rodziny w procesie leczenia

Jak wygląda diagnostyka?

Profesjonalne leczenie uzależnień od hazardu, narkotyków czy alkoholu rozpoczyna się od diagnostyki osoby zgłaszającej się do danego ośrodka. Proces ten polega zazwyczaj na przeprowadzeniu dokładnego wywiadu z chorym, czym zajmuje się wykwalifikowany terapeuta. 

Ponadto konieczne jest również przeprowadzenie wnikliwej analizy wszelkich badań diagnostycznych, jakie wykonał dany pacjent z Łodzi. Takie przygotowania pozwolą na precyzyjną ocenę stanu zdrowia tej osoby oraz stopnia zaawansowania uzależniania, co ułatwia zaplanowanie leczenia, które z pewnością będzie skuteczne.

Jak przebiega terapia uzależnień w ośrodku "Skrzydła" u pacjentów z Łodzi?

Terapie uzależnień to wieloetapowy proces, którego przebieg może się nieco różnić w zależności od tego, jakiego uzależniania dotyczy leczenie, jaki jest stopień zaawansowania choroby itd. Z tego też względu tak istotna jest diagnostyka, pozwalająca określić stan danej osoby i zaplanować indywidualny plan działania. 

W przypadku osób uzależnionych np. od alkoholu lub innych tego typu używek pierwszym etapem terapii jest zazwyczaj detoks, czyli oczyszczenie organizmu z substancji, która jest przyczyną uzależnienia. Po tym etapie można przejść do terapii, która składa się z indywidualnych i grupowych spotkań z terapeutą lub też osobami, które zmagały się z uzależnieniem i udało im się wygrać tę walkę. Tak przeprowadzony odwyk pozwala zrozumieć osobom uzależnionym, jak działa ta choroba, jak się jej przeciwstawić oraz skąd wziąć motywację i siłę do walki z nałogiem, oraz do późniejszego życia bez danej używki lub zachowania. 

Skorzystaj z pomocy oferowanej przez nasz ośrodek leczenia uzależnień narkomanom, alkoholikom i innym!

Wybierając nasz ośrodek leczenia uzależnień, można mieć pewność, że każda osoba z Łodzi, jaka do nas trafi, otrzyma kompleksową i w pełni profesjonalną pomoc w walce z uzależnieniem. Zadbamy również o to, aby pacjent wychodzący z naszego ośrodka wiedział, jak uchronić się przed powrotem do uzależnienia i jak czerpać przyjemność z życia bez nałogu.