Obecnie coraz więcej mówi się o wpływie codziennego życia na rozwój różnego rodzaju uzależnień. Pomimo sporej świadomości, w dalszym ciągu wiele osób zmagających się z nałogiem nie zauważa żadnych objawów, które wskazują na początek uzależnienia. Szybka reakcja i rozpoczęcie terapii w prywatnym ośrodku to większe szanse na wygraną walkę z tą podstępną chorobą.

Szukając pomocy, mieszkańcy Krakowa, mogą rozpocząć leczenie i terapię uzależnień w naszym ośrodku odwykowym „Skrzydła”. Stworzyliśmy miejsce, w którym pacjenci zmagający się z nałogiem, mogą w spokojnej i bezpiecznej atmosferze poznać przyczynę swojego problemu oraz rozpocząć tę trudną walkę przy wsparciu doświadczonych terapeutów.

Odwyk alkoholowy i narkotykowy dla mieszkańców Krakowa – kiedy się zgłosić?

Czas w przypadku uzależnienia od narkotyków, alkoholu lub gier hazardowych ma ogromne znaczenie. Dlatego też leczenie alkoholizmu i innych nałogów, osoby z Krakowa powinny zacząć jak najszybciej. 

Pierwsze objawy wskazujące na brak możliwości zaprzestania zachowań hazardowych czy samodzielnego odstawienia substancji psychoaktywnych to sygnał, że konieczne jest rozpoczęcie terapii uzależnień w zamkniętym ośrodku, pod okiem wykwalifikowanych psychoterapeutów.

Jesteś z Krakowa i chcesz skorzystać z naszej terapii uzależnień?

Zadzwoń:

Jakiego rodzaju uzależnienia leczymy w ośrodku „Skrzydła”?

Ośrodek odwykowy „Skrzydła” to zarejestrowana placówka medyczna, gdzie świadczymy kompleksową pomoc w walce z uzależnieniem. Obiekt znajduje się w województwie pomorskim, w sąsiedztwie lasów oraz jezior, co dodatkowo sprzyja regeneracji. Walory terenu zachęcają także do uczestnictwa w zajęciach fizycznych oraz licznych wycieczkach, jak spływy kajakowe czy trekking po lesie.

Nasi specjaliści posiadają kwalifikacje do prowadzenia:

  • terapii alkoholowej,
  • terapii narkotykowej,
  • leczenia uzależnienia od dopalaczy.

Oprócz tego specjalizujemy się w prowadzeniu terapii osób z Krakowa uzależnionych od hazardu oraz seksu. Pomoc u nas znajdą kierowcy, którzy w wyniku spożycia alkoholu lub narkotyków, zostali skierowani na leczenie na mocy wyroku sądu.

Każdy pacjent, który zdecyduje się na pobyt w naszym ośrodku odwykowym ma zapewnione komfortowe warunki w przyjemnej i pełnej empatii atmosferze. Każdorazowo terapia jest dostosowana do stanu psychicznego danej osoby oraz poziomu i rodzaju uzależnienia.

Jak przebiega terapia w ośrodku uzależnień „Skrzydła”?

W naszym prywatnym ośrodku uzależnień, leczenie rozpoczynamy od pełnej diagnostyki danego pacjenta. W przypadku terapii alkoholowej i narkotykowej, osoba z Krakowa zostaje poddana procesowi detoksykacji, w trakcie którego z organizmu usuwane są wszystkie toksyny i pozostałości po substancjach psychoaktywnych. Ze względu na nieprzyjemne objawy odstawienia w trakcie odwyku, pacjenci otrzymują łagodzące je środki farmakologiczne i znajdują się pod opieką pracowników medycznych.

Dopiero później możliwe jest przeprowadzenie pełnej diagnostyki u osób uzależnionych i zweryfikowanie ich stanu zdrowia. Na podstawie tych informacji przeprowadzana jest także pełna analiza stanu psychicznego pacjenta.

W naszym ośrodku leczenia narkomanii, alkoholizmu i zachować hazardowych, stawiamy przede wszystkim na indywidualną terapię i pracę z psychoterapeutą. Pacjenci uczestniczą również w terapii grupowej, prowadzonej przez specjalistów i inne osoby, które wygrały walkę z nałogiem. Ma to na celu uświadomienie osobom uzależnionym z Krakowa, iż każdy może przezwyciężyć nałóg. 

Kto sprawuje opiekę nad pacjentami w naszym ośrodku dla narkomanów, alkoholików i innych uzależnionych?

Nasza doświadczona i wykwalifikowana kadra pracownicza doskonale zdaje sobie sprawę z trudności, z jakimi zmagają się osoby uzależnione. Mieszkańcy Krakowa podczas pobytu w ośrodku odwykowym mogą liczyć na nieustające wsparcie oraz zrozumienie, a także dużą ilość empatii od terapeutów w tej trudnej drodze.

Dlaczego ośrodek terapii uzależnień „Skrzydła” jest najlepszy dla osób z Krakowa?

Profesjonalna terapia uzależnień w ośrodku odwykowym „Skrzydła” pomaga w walce z nałogiem. W wielu przypadkach samodzielne wyjście z uzależnienia jest trudne lub zupełnie niemożliwe, dlatego przydatna będzie pomoc profesjonalistów.

Leczenie alkoholizmu i leczenie narkomanii dla osób z Krakowa i okolic, odbywa się w bezpiecznych warunkach, przy wsparciu terapeutów. Indywidualnie dopasowana terapia odwykowa w naszym prywatnym ośrodku „Skrzydła”, umożliwi poznanie przyczyny problemu oraz możliwych sposobów na jego rozwiązanie.

Naszym pacjentom udostępniamy ogród, możliwość skorzystania z boiska do siatkówki lub sauny. Sam ośrodek znajduje się niedaleko siłowni oraz basenu.