Problem uzależnień, pomimo że jest często pomijanym tematem, wciąż istnieje i dotyka wielu osób w różnym wieku. Uświadomienie sobie problemu oraz podjęcie leczenia stanowi kluczową kwestię, wpływającą na to, czy chory zdoła powrócić do normalnego życia. Jakiekolwiek objawy świadczące o tym, że dana osoba może mieć problem z uzależnieniem są wskazaniem do tego, aby szybko poszukać odpowiedniej i przede wszystkim dobrej pomocy.

Oferta dla pacjentów z Kalisza - ośrodek terapii uzależnień "Skrzydła"

Ośrodek leczenia uzależnień „Skrzydła” udziela pomocy osobom z Kalisza borykającym się z wieloma uzależnieniami. Nasze terapie uzależnień obejmują:

Ośrodek terapii uzależnień Skrzydła pomorskie

W przypadku terapii dla kierowców, leczenie skierowane jest dla osób chcących odzyskać prawo jazdy, które stracili w wyniku prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. W ich przypadku przygotowane przez naszych specjalistów leczenie uzależnień alkoholowych dla mieszkańców Kalisza to szansa nie tylko na pozbycie się nałogu, ale również powrotu do codziennego funkcjonowania, poprawy relacji z rodziną oraz możliwości korzystania z dotychczasowych dóbr. 

Formy leczenia uzależnień dostępne w ośrodku "Skrzydła"

Każdy pacjent ma ustalany własny plan leczenia. Obejmuje on regularne psychoterapie grupowe lub indywidualne.

Spotkania odbywają się przez 6 dni w tygodniu (z wyłączeniem niedziel). Czas łącznych zajęć w ciągu dnia wynosi około 7 godzin. W trakcie całego pobytu pacjent przebywa pod opieką lekarza oraz pielęgniarki, a więc w razie jakichkolwiek problemów zdrowotnych, może liczyć na szybką pomoc lekarską.

Z jakich udogodnień mogą korzystać pacjenci z Kalisza podczas odwyku?

Ośrodek uzależnień „Skrzydła” w żadnym stopniu nie przypomina zwykłych placówek tego typu. Aranżacja tego miejsca, przytulne pokoje oraz spokojna okolica sprawia, że chory poczuje się, jak w domu. Wszystko to, co znajduje się w ośrodku, zostało przygotowane z myślą o pacjentach, którzy podczas terapii uzależnień muszą czuć się komfortowo. Lokalizacja znajdująca się z dala od dużych miast pomaga wyciszyć się pacjentom i pobyć bliżej otaczającej ich natury.

Do dyspozycji pacjentów z Kalisza jest duży ogród, siłownia, sauna, jacuzzi oraz bufet kawowy. Dzięki temu pacjent może połączyć wypoczynek z terapią, co z pewnością wpłynie na jeszcze lepsze efekty leczenia uzależnienia.

Ośrodek uzależnień "Skrzydła" dla pacjentów z Kalisza – dlaczego warto wybrać to miejsce?

Oferta ośrodków zajmujących się leczeniem uzależnień powinna być dostosowana do problemów i potrzeb pacjentów. Aby wybrać miejsce, które będzie pod tym względem najlepsze, warto zdecydować się na odwyk w ośrodku „Skrzydła”, dzięki czemu zyskamy opiekę specjalistów oraz otrzymamy wsparcie na każdym etapie leczenia, a nawet po jego zakończeniu.

Oferowana przez nas terapia alkoholowa oraz leczenie pozostałych uzależnień to często jedyne wyjście z trudnej dla chorego sytuacji. Specjaliści pomagają również w codziennym funkcjonowaniu pacjentów, którzy niekiedy czują się zagubieni i poprzez silne uzależnienie zapomnieli o pewnych wartościach.

Terapie uzależnień dla mieszkańców Kalisza i okolic

Zadzwoń pod numer:

Jacy specjaliści współpracują z pacjentami z Kalisza podczas leczenia alkoholizmu i innych form terapii?

Nasi pacjenci pozostają pod opieką wielu specjalistów, z których każdy z nich pełni bardzo ważną funkcję w trakcie terapii. Leczeniem uzależnień w ośrodku „Skrzydła” zajmują się między innymi:

  • psychoterapeuci,
  • terapeuci,
  • psycholodzy,
  • psychiatrzy,
  • lekarze,
  • pielęgniarki.

Dlaczego uzależnienie należy leczyć w specjalistycznym ośrodku?

Problem uzależnień jest naprawdę bardzo poważny i obejmuje dużą część społeczeństwa. Ośrodek leczenia uzależnień „Skrzydła” to miejsca dla każdego z Kalisza, kto nie potrafi odmówić sobie używek, gier hazardowych itp. Silna wola nie zawsze tutaj wystarczy, a nawet, jeśli przez pewien czas choremu uda się odsunąć uzależnienie, to po pewnym czasie ponownie do niego wróci.

Korzystając z terapii, mamy pewność, że od samego początku wdrożone zostanie specjalistyczne leczenie, które skutecznie wyleczy nas z uzależnienia. Ponadto, leczenie uzależnień alkoholowych, narkotykowych i innych ma również na celu uświadomienie choremu, w jakiej sytuacji się znajduje i jakie są konsekwencje nieleczonego uzależnienia. 

Czujesz, że potrzebujesz pomocy, aby wyjść z uzależnienia?

Sprawdź nasza ofertę i zacznij z nami nowe – lepsze – życie!