Uzależnienie to problem dotykający ludzi w każdym wieku. Wyróżnia się wiele rodzajów nałogów, co sprawia, że problem ten z roku na rok staje się jeszcze poważniejszy. W takim przypadku leczenie to ciąg terapii, a także w razie konieczności zastosowanie innych form pomocy, w tym także środków farmakologicznych.

Oferta ośrodka terapii uzależnień "Skrzydła" dla mieszkańców Gryfic

Leczenie uzależnień w naszej placówce odbywa się z zachowaniem wszystkich wytycznych dotyczących prowadzenia terapii. Zajmujemy się:

W ośrodku odbywa się także terapia dla kierowców, dzięki której dana osoba może odzyskać utracone prawo jazdy.  

Jesteś z Gryfic? Chcesz zapisać się na odwyk alkoholowy?

Zadzwoń:

Prowadzone przez nas terapie, również w formie odwyku, odbywają się przez 6 dni w tygodniu. Łącznie w ciągu dnia pacjent musi poświęcić około 7 godzin na spotkania ze specjalistami. Uzależnieni z Gryfic przebywający w ośrodku terapii „Skrzydła” mogą w każdej chwili otrzymać pomoc – osoby chore są pod stałym nadzorem pracowników.

Udogodnienia w ośrodku leczenia uzależnień "Skrzydła"

Pobyt w ośrodku zajmującym się leczeniem uzależnień często kojarzy nam się z salami szpitalnymi. Na szczęście te czasy już dawno odeszły w niepamięć i obecne ośrodki terapii uzależnień są tak wyposażone, aby pacjent czuł się komfortowo. W naszej placówce do dyspozycji wszystkich przebywających na jej terenie pacjentów z Gryfic dostępny jest duży ogród, sauna, jacuzzi, siłownia i barek kawowy. Pokoje zostały urządzone tak, aby były przytulne i przypominały atmosferę domową.

Kiedy trzeba zdecydować się na leczenie w ośrodku?

Umiejętność odmówienia sobie czegoś to podstawowa kwestia, która może uchronić nas przed wpadnięciem w uzależnienie. Niestety nie każdy jest w stanie zrezygnować z pewnych rzeczy i zachowań, które w konsekwencji prowadzą do uzależnienia oraz cały czas pogłębiają ten stan.

Proponowana przez nas terapia uzależnień skierowana jest dla każdego mieszkańca Gryfic, który nie jest w stanie samodzielnie pokonać nałogu. Codzienne spożywanie alkoholu, branie narkotyków czy ciąg do gier hazardowych to elementy świadczące o tym, że musimy udać się do specjalisty

Tutaj bardzo ważne jest odróżnienie uzależnienia od normalnych zachowań. W przypadku nałogu, chory nie czerpie przyjemności z tego, co robi, ponieważ czuje on ciągłą i niekontrolowaną potrzebę do pewnych rzeczy.

Ośrodek leczenia alkoholizmu pomorskie

Jak będzie wyglądał odwyk w ośrodku leczenia uzależnień "Skrzydła"?

Niestety w życiu codziennym często nie mamy możliwości skorzystania z profesjonalnej pomocy, a nawet, jeśli się to uda, to po zakończonych spotkaniach wracamy do domu i nikt nie ma nad nami kontroli. Dlatego ośrodku leczenia uzależnień „Skrzydła” prowadzone są odpowiednio dostosowane dla pacjentów terapie, w trakcie których chory przebywa wyłącznie w ośrodku. 

W takiej sytuacji uzależniony nie ma kontaktu ze środowiskiem, w jakim się znajdował. Całkowite odcięcie pacjenta od dawnych zachowań oraz złych nawyków to ważne elementy każdego leczenia i próby wyjścia z nałogu.

Co ważne, prywatny ośrodek leczenia uzależnień „Skrzydła” stale monitoruje zdrowie swoich pacjentów z Gryfic, a więc w razie słabości lub innych problemów specjaliści będą mogli od razu zareagować.

Pomoc specjalistów od terapii dla uzależnionych z Gryfic – dlaczego należy z niej skorzystać?

Terapia prowadzona przez doświadczonych profesjonalistów to podstawowa pomoc w walce z uzależnieniem. Chęć pokonania nałogu to jeden z ważniejszych kroków, jednak tutaj ważnym uzupełnieniem jest skorzystanie z profesjonalnego wsparcia, niezbędnego w przezwyciężeniu nałogu. W momencie prób leczenia na własną rękę nie zyskamy tak ważnych i szczegółowych informacji na temat naszego postępowania, a także zachowań. Zupełnie inaczej jest w przypadku terapii pod okiem eksperta.

Proponowany przez nas odwyk alkoholowy lub narkotykowy dla uzależnionych z Gryfic to często jedyna szansa na powrót do normalności, naprawę relację rodzinnych oraz odbudowanie własnego zdrowia.

Zdecyduj się na terapię uzależnień dla mieszkańców Gryfic w ośrodku "Skrzydła"

Profesjonalne podejście do pacjenta, otoczenie go opieką, zapewnienie wszystkich niezbędnych do życia dóbr oraz domowa atmosfera, to wszystkie elementy, o jakie zadbał ośrodek leczenia uzależnień „Skrzydła”.

Wybór tego miejsca może okazać się gwarancją sukcesu każdej osoby z Gryfic, która chce uwolnić się od nałogu. Poza tym decyzja o odwyku to również duża ulga dla rodziny chorego, ponieważ daje to nadzieje na lepsze życie.

Po odbyciu terapii pacjenci z Gryfic nadal są wspierani przez ośrodek, dzięki czemu mają świadomość tego, że nie zostali sami i mogą liczyć na wsparcie osób, które pomogły im pokonać nałóg.