Walka z uzależnieniem to w wielu przypadkach bardzo trudna i skomplikowana droga. Aby skutecznie pokonać nałóg i wrócić do normalnego życia, konieczne jest odbycie terapii, najlepiej w zamkniętym ośrodku, który otoczy pacjenta odpowiednią opieką i wsparciem na każdym etapie leczenia.

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień uzależnień "Skrzydła" - oferta dla pacjentów z Gdyni

Ośrodek terapii uzależnień Skrzydła pomorskie

Wszystkie spotkania z pacjentami z Gdyni będące elementem leczenia uzależnień są przeprowadzane z zachowaniem najwyższych standardów. Każdorazowo dostosowujemy sposób prowadzenia psychoterapii tak, aby każda osoba walcząca z nałogiem czuła się przede wszystkim komfortowo. Poza terapiami w naszym ośrodku uzależnień odbywają się również spotkania indywidualne, warsztaty, psychoedukacji.

Mieszkasz w Gdyni i potrzebujesz profesjonalnej terapii uzależnień?

Zadzwoń pod numer

Ośrodek leczenia uzależnień Gdynia - jak wygląda proces diagnostyczny?

Wykonanie pierwszego kroku, jakim jest kontakt z ośrodkiem to bardzo trudne zadanie dla każdego pacjenta z Gdyni. Należy jednak wiedzieć, że jest to ważna część całego procesu leczenia, gdyż wtedy dostrzegamy, iż faktycznie mamy problem uzależnieniem.

Ośrodek terapii uzależnień „Skrzydła” przed rozpoczęciem leczenia uzależnień prowadzi diagnostykę, która polega na przeprowadzeniu dokładnego wywiadu z pacjentem z Gdyni w formie szczegółowych pytań, pozwalających na określenie jego problemów. Często pomocna dla naszych terapeutów okazuje się rozmowa z bliskimi chorego, zwłaszcza gdy zmaga się on z problemem z narkotykami. Należy wiedzieć, że często przeprowadzane w naszym ośrodku leczenie narkomanii lub alkoholizmu to ostatni krok, który może uratować osobę uzależnioną.

Po zakończeniu badań ustalany jest plan leczenia, który specjalista indywidualnie dopasowuje do potrzeb pacjenta.

Terapie uzależnień Gdynia - co czeka nas w ośrodku?

Pierwsze dni w ośrodku są bardzo trudne i stresujące dla pacjentów. Na szczęście odpowiednie podejście specjalistów, ich pomoc oraz zaangażowanie z pewnością pomoże przetrwać ten czas. Decydując się na pobyt w ośrodku leczenia uzależnień, należy mieć świadomość tego, że będzie to pracowity okres zarówno dla nas, jak i specjalistów.

Oferowane przez nas leczenie uzależnień dla osób walczących z nałogiem z Gdyni polega na regularnych spotkaniach w formie psychoterapii. Spotkania te odbywają się od poniedziałku do soboty przez około 7 godzin dziennie. 

Dniem, kiedy nie ma żadnych zajęć jest niedziela, kiedy pacjenci mogą poświęcić ten czas wyłącznie dla siebie.

Z jakich udogodnień mogą korzystać pacjenci ośrodka uzależnień z Gdyni?

Proponowana przez nas terapia alkoholowa lub leczenie narkomanii nie opiera się tylko na spotkaniach z psychoterapeutą oraz psychologiem. Jesteśmy zdania, że ogromny wpływ na pozytywny przebieg wyjścia z nałogu ma również to, co nas otacza.

Udogodnienia, jakie można spotkać w naszym ośrodku terapii uzależnień dla mieszkańców Gdyni obejmują nowoczesne wyposażenie pokoi oraz innych pomieszczeń, które dzięki odpowiedniej aranżacji przypominają normalny dom. Budynek otoczony jest naturą, co pozwala pacjentom odpocząć od zgiełku miasta. Duży ogród, pyszne jedzenie oraz miła atmosfera to niezwykle istotna kwestia, jeśli chodzi o samopoczucie i chęci do współpracy podczas leczenia osoby uzależnionej, a w takich warunkach znacznie łatwiej jest nam o nie zadbać.

Dodatkowo mieszkańcy mają do dyspozycji także siłownię, saunę, jacuzzi czy bufet kawowy.

Terapia Gdynia – na pomoc jakich specjalistów mogą liczyć pacjenci?

W ośrodku „Skrzydła” zatrudnione są osoby, których pomocy w czasie leczenia uzależnienia jest niezbędna. Oferujemy pomoc:

  • psychoterapeutów,
  • terapeutów,
  • pedagoga,
  • psychologa,
  • psychiatry,
  • lekarza,
  • pielęgniarki.

Stałe monitorowanie stanu chorego z Gdyni nie tylko w przypadku zdrowia psychicznego, ale również fizycznego, jest bardzo ważne podczas terapii uzależnień. Szeroka kadra pracownicza pozwala nam na otoczenie każdego pacjenta profesjonalną opieką.

Specjaliści nastawieni są na pracę zarówno w przypadku odwyku alkoholowego, jak i terapii wielu innych uzależnień, dzięki czemu na pomoc może liczyć naprawdę szeroka grupa osób z Gdyni.

Dlaczego warto wybrać właśnie ten ośrodek uzależnień?

Znalezienie ośrodka, który zapewnia uzależnionym osobom pełen pakiet wsparcia i specjalistycznego leczenia nie jest prostym zadaniem. Ponadto placówki, które oferują darmową pomoc nie zawsze mogą pochwalić się skutecznością i odpowiednim podejściem do pacjenta.

Jeżeli więc chcemy skorzystać z profesjonalnej pomocy, należy wybrać prywatny ośrodek uzależnień „Skrzydła”, który pomógł już wielu pacjentom z Gdyni wyjść z bardzo trudnych uzależnień.

Skuteczne wyleczenie uzależnienia to jedyna szansa, jeżeli chodzi o powrót do normalnego życia. Co więcej, nasi pacjenci mogą liczyć na dalsze wsparcie specjalistów, co ma ogromne znaczenie, aby nie powrócić ponownie do nałogu.

Jesteś gotowy na podjęcie leczenia i wyjście z alkoholizmu, narkomanii lub innego uzależnienia?

Skorzystaj z pomocy, jaką oferujemy dla pacjentów z Gdyni – skontaktuj się z nami!