Uzależnienie to coraz popularniejszy problem dotykający nie tylko osoby młode, ale również starsze. Nałóg to prosta droga do wielu problemów, które mogą negatywnie wpłynąć na zdrowie, relacje rodzinne, sytuację finansową itp. Aby w porę ustrzec się przed poważnymi konsekwencjami uzależnienia, należy jak najszybciej znaleźć odpowiednią pomoc – najlepiej w prywatnym ośrodku uzależnień „Skrzydła”, posiadającym ofertę leczenia alkoholizmu czy narkomanii dla pacjentów z Gdańska.

Ośrodek uzależnień w Gdańsku – do kogo skierowana jest nasza oferta?

Terapie oferowane przez prywatny ośrodek leczenia uzależnień „Skrzydła” pacjentom z Gdańska skierowane są dla osób mających problem z:

 • alkoholem (odwyk alkoholowy pozwoli na przezwyciężenie słabości oraz pomoże powrócić do pełnego zdrowia),
 • hazardem (problem hazardu z roku na rok staje się coraz większy – skuteczne leczenie, jeżeli chodzi o uzależnienie od hazardu, powstrzyma pacjenta przed popadnięciem w jeszcze większe problemy finansowe i poprawi relacje z rodziną),
 • ciągłą potrzebą uprawiania seksu,
 • dopalaczami,
 • narkotykami (leczenie uzależnień od narkotyków musi zostać wdrożone, jak najszybciej z uwagi na trudności prowadzonego leczenia z zaawansowaną postacią choroby).

Z oferty mogą skorzystać także byli kierowcy, którzy utracili prawo jazdy w wyniku jazy pod wpływem alkoholu. W tym przypadku stosowana jest terapia dla kierowców. Leczenie alkoholizmu dla uzależnionych z Gdańska to szansa nie tylko na wyleczenie nałogu, ale też uniknięcie problemów z prawem, jeżeli chodzi o jazdę w stanie nietrzeźwości.

Każda z wymienionych form uzależniania ma negatywny wpływ na chorego, co w konsekwencji skutkuje wycofaniem się z życia społecznego. Aby temu zapobiec, należy bezzwłocznie udać się na leczenie uzależnień  najlepiej do naszego ośrodka „Skrzydła”.

Problem z uzależnieniem – kiedy należy poszukać pomocy?

Uzależnienie bez względu na stopień zaawansowania zaburzeń może wyrządzić poważne szkody. Brak umiaru w grach, spożywaniu alkoholu lub ciągła potrzeba zażywania narkotyków, aby nie doprowadzić do głodu narkotykowego, jest ważnym sygnałem do tego, aby udać się na odwyk.

Niestety bez wdrożenia specjalistycznego leczenia m.in. psychoterapii i uświadomienia sobie problemu, pozbycie się uzależnienia nie będzie możliwe.

Terapie uzależnień Gdańsk - dlaczego pomoc specjalistów jest niezbędna?

Walka z nałogiem wymaga dużo wysiłku, zaangażowania i poświęcenia. Niestety to nie wszystko, gdyż potrzebna jest tu również osoba, która pomoże nam przebrnąć przez tę trudną drogę i zrozumieć pewne wartości, a także skutecznie wyleczyć zaburzenia związane z uzależnieniem. Poza tym to specjalista na co dzień współpracujący z pacjentami z Gdańska podczas pobytu w ośrodku odwykowym wskaże nam drogę, którą mamy podążać, aby znów nie wpaść w uzależnienie.

Na pomoc jakich specjalistów może liczyć osoba uzależniona z Gdańska, decydując się na terapię w naszym ośrodku?

Uzależnienia są leczone w oparciu o współpracę wielu różnych specjalistów. Z tego właśnie powodu ośrodek leczenia uzależnień „Skrzydła” dla pacjentów z Gdańska zatrudnia wykwalifikowany personel, w którego skład wchodzą:

 • psychoterapeuta,
 • terapeuta,
 • psycholog,
 • psychiatra,
 • lekarz,
 • pielęgniarka.

Warto tutaj wspomnieć, że poza leczeniem w formie psychoterapii, niekiedy stosuje się także leczenie farmakologiczne. Stosowania leków wymaga zazwyczaj leczenie uzależnień od narkotyków oraz alkoholu.

Jak wygląda terapia uzależnień?

Przebieg terapii – jak wygląda proces leczenia uzależnień u chorych z Gdańska?

Decydując się na pobyt w ośrodku uzależnień pacjent, musi podporządkować się określonym zasadom. Chodzi tu głównie o przestrzeganie regulaminu, czynne uczestnictwo w terapii oraz chęć wyleczenia się z uzależnienia.

Terapie odbywają się 6 dni w tygodniu z wyłączeniem niedziel. Wszystkie spotkania zajmują około 7 godzin w ciągu dnia. Jest to czas, kiedy pacjent może opowiedzieć o swoich przeżyciach, problemach, a także uzyskać pewne wartościowe informacje dotyczące leczenia zaburzeń uzależnienia.

Dlaczego warto wybrać ośrodek terapii uzależnień "Skrzydła"?

Często od tego, jaki ośrodek oferujący leczenie uzależnień wybierzemy, zależą efekty leczenia. Prywatny ośrodek to najlepsze rozwiązanie, jeżeli chodzi o skuteczność walki z nałogiem.

Warto podkreślić, że na efekty leczenia alkoholizmu, narkomanii czy uzależnienia od hazardu ma w dużej mierze mają wpływ atmosfera panująca w ośrodku, podejście specjalistów do problemu oraz wdrożenie prawidłowo dobranej terapii. To wszystko może zapewnić nam profesjonalna kadra ośrodka „Skrzydła”, gdzie specjaliści indywidualnie podchodzą do wszystkich pacjentów. Ponadto wykorzystywane są tutaj najnowocześniejsze metody, co rzutuje na jeszcze lepsze efekty leczenia i życie pacjenta w przyszłości.

Zyskaj wsparcie specjalistów prowadzących terapie uzależnień dla pacjentów z Gdańska

Zadzwoń pod numer: