Terapia uzależnień pozwala na pozbycie się nałogów, które niszczą życie, relacje rodzinne oraz bardzo często psują sytuację finansową osoby chorej. Należy wiedzieć, że uwolnienie się od problemu możliwe jest wyłącznie po wdrożeniu odpowiedniego leczenia pod okiem doświadczonych specjalistów.

Kiedy należy zgłosić się po pomoc w walce z uzależnieniem?

Dostrzeżenie jakichkolwiek sygnałów świadczących o problemie uzależnienia dla osoby chorej zazwyczaj nie jest możliwe. Zwykle decyzję o konieczności skorzystania z pomocy specjalistów uzależnieni podejmują wraz ze swoimi najbliższymi. W takiej sytuacji warto skorzystać z ośrodka leczenia uzależnień „Skrzydła”. Nasza placówka ma na celu nie tylko wsparcie pacjentów z Elbląga, ale również uświadomienie im, jak duży mają problem z używkami.

Pomoc specjalistów od leczenia alkoholizmu czy narkomanii jest konieczna już na samym początku uzależnienia, dlatego nie należy zwlekać, gdyż każdego dnia będzie coraz gorzej podjąć walkę z nałogiem.

Oferta ośrodka leczenia uzależnień "Skrzydła" dla pacjentów z Elbląga

Leczenie uzależnień zawsze powinno odbywać się w oparciu o określony schemat. Postępowanie zgodnie z wytycznymi pozwala na osiągniecie jeszcze lepszych efektów.

Nasz ośrodek leczenia uzależnień dla mieszkańców Elbląga w oparciu o tę zasadę prowadzi:

Potrzebujesz odwyku alkoholowego i jesteś z Elbląga?

Skorzystaj z naszej oferty – zadzwoń:

Warto dodać, że powyższe rodzaje nałogów, w tym przede wszystkim uzależnienie od narkotyków, to częsty problem osób młodych. Chcąc pomóc wrócić im na normalną drogę, należy bezzwłocznie przekonać chorego do odbycia leczenia narkomanii we współpracy z certyfikowanymi terapeutami. To gwarancja uzyskania widocznych efektów już po niedługim czasie.

Nasz prywatny ośrodek terapii „Skrzydła” cechuje się dużą skutecznością w leczeniu wszystkich wymienionych uzależnień, dzięki czemu pacjenci mają pewność, że uzyskają tu fachową pomoc.

Diagnostyka uzależnień – jak wygląda?

Aby sprawdzić, co stanowi problem u danego pacjenta, ważne jest nie tylko zebranie szczegółowego wywiadu, ale również obserwacja jego zachowań.

W zależności od konkretnego uzależnienia proces diagnostyczny może wyglądać nieco inaczej, jednak elementem wspólnym jest tutaj kontakt ze specjalistą i prowadzenie odpowiednio dobranej psychoterapii.

Jak przebiega terapia dla pacjentów z Elbląga w ośrodku leczenia uzależnień "Skrzydła"?

Leczenie uzależnień polega głównie na rozmowie z terapeutą. Prowadzenie psychoterapii daje choremu możliwość opowiedzieć o swoich problemach, lękach, co w dużej mierze pozwala na zrozumienie osoby uzależnionej. Na tym etapie ekspert poznaje chorego i uzyskuje informacje na temat tego, co stanowi w tym przypadku największy problem.

Poza tym osoba uzależniona w czasie terapii dowiaduje się, jakie objawy daje choroba, do czego prowadzi i jak wpływa na życie.

Terapie w ośrodku „Skrzydła” prowadzone są każdego dnia z wyłączeniem niedziel. Czas, jaki chory musi poświęcić na leczenie w ciągu dnia to około 7 godzin.

Prywatny ośrodek terapii i leczenia uzależnień Skrzydła Pomorskie

Czego można spodziewać się podczas leczenia uzależnienia od alkoholu lub narkotyków w naszym ośrodku odwykowym?

Decydując się na leczenie uzależnień w ośrodku „Skrzydła”, trzeba mieć świadomość tego, że każdy pacjent z Elbląga musi podporządkować się określonym zasadom panującym w tym miejscu. Oczywiście przestrzeganie regulaminu jest jednym z elementów leczenia, gdyż chory wie, co może, a czego mu nie wolno.

Należy dodać, że prywatny ośrodek leczenia uzależnień „Skrzydła” to miejsce, gdzie mamy pokonać uzależnienie. Oznacza to, że trzeba aktywnie uczestniczyć w prowadzonej terapii i wykazywać pozytywną chęć pokonania nałogu, co pozwoli pozostawić pewien etap życia za sobą.

Pomimo wielu panujących zasad i prowadzonego leczenia atmosfera w ośrodku jest miła, a pacjent może w każdej chwili liczyć na pomoc specjalisty. Wiemy, że stosunek personelu do pacjentów ma ogromne znaczenie w przypadku walki z nałogiem, co w dużej mierze przyczynia się do efektu końcowego leczenia, dlatego szczególnie dbamy o ten aspekt.

Udogodnienia ośrodka "Skrzydła"

Pomimo tego, że ośrodek terapii uzależnień „Skrzydła” zajmuje się eliminacją uzależnień, dla pacjentów z Elbląga przygotowanych zostało wiele udogodnień tak, aby stworzyć ciepłą i przyjazną atmosferę.

Do dyspozycji osób przebywających w ośrodku poza w pełni wyposażonymi pomieszczeniami, znajduje się duży ogród, sauna, jacuzzi, siłownia, bufet kawowy. Ponadto pacjenci mają stały dostęp do natury, daleko od zgiełku miasta.

Leczenie alkoholizmu i narkomanii Elbląg - dlaczego wsparcie terapeutów jest tak ważne?

Pomoc specjalistów w przypadku walki z uzależnieniem jest nieoceniona. Samodzielna walka z tego typu zaburzeniami często jest niemożliwa. Chęć sięgnięcia po alkohol czy narkotyki często wygrywa, co w konsekwencji jeszcze bardziej pogrąża osobę chorą w jej nałogu. Na szczęście możliwe jest zerwanie z używkami podczas odwyku alkoholowego lub detoksu narkotykowego. Skuteczność tej formy leczenia, jak i innych form terapii charakteryzuje się znakomitymi rezultatami.

Warto zaznaczyć, że terapie uzależnień mogą być prowadzone tylko przez doświadczonych specjalistów, którzy wiedzą, jak pomóc i jakie kroki należy w tym celu podjąć. W przypadku naszego ośrodka chorzy są pod stałą kontrolą swoich opiekunów, dzięki czemu w razie jakikolwiek problemów odpowiednie osoby od razu zareagują.

Terapie uzależnień dla chorych z Elbląga - wybierz ośrodek "Skrzydła"!

Nasz ośrodek leczenia alkoholizmu, narkomanii, a także pozostałych uzależnień jest jedyną możliwością na powrót pacjentów do normalnego życia. Jakość świadczonych usług jest na bardzo wysokim poziomie, dzięki czemu uzależnieni mogą liczyć na profesjonalną pomoc, która prowadzi do pozbycia się nałogu.

Oprócz codziennego leczenia pacjenci otrzymują także wsparcie po opuszczeniu ośrodka.