Uzależnienie od marihuany - czy jest niebezpieczne?

Jakie są sposoby zażywania marihuany?

Chociaż nie ma jeszcze pełnej naukowej definicji działania marihuany, istnieją dowody na to, że może mieć ona poważny szkodliwy wpływ na człowieka. Badania wykazały, że codzienne stosowanie tego narkotyku może mieć poważny wpływ nie tylko na ciało, ale także i umysł.

Marihuanę można palić na wiele sposobów (w tym suszone liście, kwiaty, łodygi, a czasem także żywicę). Konopi indyjskich można używać także w inny sposób, np. zmieszać je z cukierkami i upiec z nich ciasteczka, zaparzyć jak herbatę lub palić za pomocą inhalatora.

Marihuana ma działanie, które może wpływać na każdy organ ciała. Oddziałuje ona na organizm na wiele różnych sposobów. U niektórych osób skutki zażycia są minimalne. U innych są one bardziej wyraźne, a niektóre osoby nie zauważają żadnych zmian.

Dlaczego więc ludzie zażywają marihuanę?

Większość ludzi zażywa marihuanę, ponieważ uważa, że uczucie odurzenia daje im szczęście, spokój i pozwala oderwać się od rzeczywistości i przenieść do lepszego świata.

Niebezpieczeństwa związane z zażywaniem marihuany

Marihuana nie została dokładnie zbadana przez społeczeństwo. Jednak wiele badań wskazuje na to, że zażywanie marihuany staje się coraz bardziej popularne i uzależniające.

Według badań, intensywne zażywanie marihuany może obniżać poziom testosteronu, liczbę plemników i jakość spermy. Może to zaburzać libido i zdolności reprodukcyjne mężczyzny.

Istnieją liczne badania nad marihuaną, ale nie jest jasne, czy to właśnie marihuana powoduje depresję, lęk, myśli samobójcze, krótkotrwałe psychozy i schizofrenię. Wiadomo jednak, że marihuana zwiększa ryzyko wystąpienia tych problemów.

Palenie może także doprowadzić do zawału serca. Z czasem zwiększone tętno może spowodować drżenie serca Taki atak może zagrażać życiu. Z innych badań wynika, że palenie w większości przypadków podrażnia płuca. Podrażnienie to może powodować inne problemy zdrowotne, w tym także osłabić układ oddechowy. Nie ma jednak jednoznacznych dowodów na to, że marihuana powoduje raka, ale istnieją przesłanki, że już samo podrażnienie płuc, zwiększa ryzyko zachorowania.

Pamiętaj, że nadużywanie jakiejkolwiek substancji, w tym marihuany, prowadzi w wielu przypadkach do uzależnienia. Jeśli czujesz, że potrzebujesz pomocy specjalisty od leczenia narkomanii z Konina, skontaktuj się z nami pod numerem: 530 333 303

 

Udostępnij: