Rozpoczęcie terapii uzależnień w naszym ośrodku odwykowym to dopiero jedna z możliwości, jaką oferujemy mieszkańcom Częstochowy i okolic. Niezwykle ważne jest, aby podjęcie decyzji o leczeniu nie odbywało się pod wpływem czyjegokolwiek przymusu. Tylko wtedy zyskasz szansę na pozytywne efekty terapii, a nawet pełne wyjście z nałogu. 

Jeżeli z problemami nie jesteś sobie w stanie poradzić sam, czujesz się samotny oraz pojawiają się u Ciebie problemy z funkcjonowaniem w dwóch najważniejszych dla Ciebie środowiskach: w rodzinie i w pracy, w efekcie czego zaczynasz sięgać po różnego rodzaju używki, czas na kolejny krok – nawiązanie kontaktu z naszym polecanym ośrodkiem leczenia uzależnień.

Ośrodek uzależnień "Skrzydła" – czym się zajmujemy i co oferujemy pacjentom z Częstochowy?

Placówka Leczenia Uzależnień „Skrzydła” jest prywatnym ośrodkiem położonym w Rzepnicy (woj. pomorskie), dedykowanym również mieszkańcom Częstochowy i okolic, którzy chcieliby podjąć walkę z uzależnieniem. Naszym pacjentom dajemy szansę na nowe życie poprzez leczenie następujących rodzajów uzależnień:

Oferta działalności naszego ośrodka obejmuje również terapię dla kierowców, którzy zostali pozbawieni prawa jazdy na skutek prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu i innych środków psychoaktywnych, oraz którym wydano sądowy nakaz realizacji podstawowej terapii uzależnień.

Priorytetem naszej działalności jest dbanie o jak najwyższą jakość naszych usług, dlatego nad całym procesem leczenia czuwają dodatkowo osoby przeprowadzające interwizje i superwizje, które prowadzą nadzór nad prawidłowym przebiegiem terapii.

Terapie uzależnień dla mieszkańców Częstochowy – jak się do nich przygotować?

Ośrodek odwykowy „Skrzydła” organizuje dla mieszkańców Częstochowy przeprowadzenie profesjonalnej diagnozy poprzedzającej właściwe leczenie uzależnień. Celem takiej wizyty jest zbadanie pacjenta i opracowanie indywidualnie dostosowanego planu terapii, realizowanego następnie pod czujnym okiem lekarzy, instruktorów terapii oraz pozostałej kadry placówki. 

Rozpoczęcie tego procesu zależy tylko od Ciebie. Zachęcamy Cię do zrobienia pierwszego kroku polegającego na skontaktowaniu się z nami i umówieniu konkretnego terminu na spotkanie.

Jesteś z Częstochowy i chcesz zapisać się na leczenie uzależnień?

Zadzwoń:

Odwyk w ośrodku "Skrzydła" – nasze programy leczenia uzależnień

W ramach prowadzonej przez nas terapii, mieszkańcy Częstochowy i okolic mogą skorzystać z szansy na rozpoczęcie nowego etapu w życiu, jaką daje im wzięcie udziału w programie leczenia uzależnień, w tym m.in. w terapii alkoholowej, leczeniu narkomanii itd.

Leczenie uzależnień Częstochowa

Leczenie alkoholizmu, narkomanii i innych uzależnień – na czym polega?

Decyzja o udaniu się na odwyk alkoholowy może być początkiem kolejnego etapu, jakim jest rozpoczęcie leczenia uzależnienia, dedykowanego również mieszkańcom Częstochowy i okolic. 

Terapia, organizowana w naszym ośrodku leczenia alkoholizmu, odbywa się od poniedziałku do soboty przez siedem godzin dziennie. Realizowana jest w postaci spotkań indywidualnych i grupowych, zazwyczaj przez minimum cztery tygodnie. 

W procesie tym goście ośrodka mogą liczyć na pomoc lekarza specjalisty, pielęgniarki i lekarza psychiatry.

Leczenie uzależnień – kadra współpracująca z pacjentami z Częstochowy

Kadra zatrudniona w ośrodku leczenia uzależnień „Skrzydła” posiada bogate doświadczenie oraz wysokie kwalifikacje do świadczenia usług z zakresu prowadzenia terapii różnego rodzaju uzależnień. Kwalifikacje poparte są odpowiednimi dokumentami, m.in. certyfikatami Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii lub Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Nasi specjaliści doskonale wywiązują się z powierzonej im roli, zapewniając swoim pacjentom z Częstochowy poczucie komfortu, bezpieczeństwa i zaufania. Nikt na drodze ku wolności od nałogu nie pozostaje sam. Na każdym etapie terapii, nawet po jej zakończeniu, instruktorzy służą potrzebnym wsparciem i udzielają pomocy w formie indywidualnych terapii, spotkań Aftercare oraz konsultacji.

Dysponujemy profesjonalną kadrą medyczną składającą się z lekarza prowadzącego, pielęgniarki, terapeutów i instruktorów terapii.

Udogodnienia w ośrodku leczenia uzależnień „Skrzydła”

Nasz ośrodek znajduje się w pobliżu lasów i pięknych jezior zachęcających do spacerów i innych rekreacyjnych sposobów spędzania wolnego czasu. Ponadto oferujemy także inne udogodnienia:

  • wygodny i funkcjonalny dom, z komfortowymi pokojami, w którym goście mogą korzystać z sauny i jaccuzi,
  • smaczne i zdrowe posiłki przyrządzane w oparciu o naszą regionalną kuchnię, a na deser – pyszne, domowe ciasto,
  • inne możliwości spędzania wolnego czasu, np. jazdę konną, spływy kajakowe, gry zespołowe, ćwiczenia na siłowni, przejażdżki rowerowe, doskonale wpływające na przyjazną atmosferę.
Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień Skrzydła pomorskie

Już dziś skontaktuj się z nami i zrób ten pierwszy i najważniejszy krok. Dzwoń śmiało, a my pomożemy Ci w dalszej drodze do osiągnięcia szczęścia.