Leczenie uzależnień zawsze wymaga czasu i zaangażowania ze strony pacjenta. Aby wdrożona terapia była skuteczna, musi być ona prowadzona przez doświadczonych ekspertów w ośrodku, który oferuje nie tylko konsultacje ze specjalistami, ale również przyjemną atmosferę i dogodne warunki.

Kiedy należy szukać pomocy w ośrodku leczenia uzależnień?

Problem z odmówieniem sobie pewnych rzeczy, a także konieczność powtarzania pewnych zachowań, to elementy sygnalizujące, że zaczyna dziać się coś złego.

Uzależnienie to zaburzenia, których pacjent może sam nie rozpoznać, jednak pewne sygnały od osób bliskich czy znajomych powinny być tutaj wskazówką to tego, aby przeanalizować swoje zachowania i zastanowić się nad możliwością skorzystania z opinii osoby doświadczonej. 

Ośrodek „Skrzydła” to miejsce dla każdego z Chojnic, kto szuka pomocy w walce z uzależnieniem. Jeśli więc zauważymy u siebie objawy alkoholizmu, narkomanii lub innego zaburzenia, należy jak najszybciej zgłosić się do specjalistów, co pozwoli na szybkie wdrożenie leczenia, a w konsekwencji szybszy powrót do zdrowia.

Oferujemy kompleksowe leczenie uzależnień dla pacjentów z Chojnic

Zapisz się na terapię – zadzwoń:

Leczenie uzależnień Chojnice

Korzystanie z pomocy specjalistów od terapii uzależnień z Chojnic – dlaczego jest to najlepsze rozwiązanie?

Znalezienie dobrego specjalisty to podstawa wyjścia z uzależnienia. Co więcej, osoba z dużym doświadczeniem jest wskazana, gdy mamy do czynienia z zaawansowanym stopniem choroby alkoholowej lub innego nałogu.

Korzystając z pomocy eksperta otrzymamy pomoc, a co za tym idzie – nie zostaniemy z problemem sami. Zdecydowanie się na taką formę leczenia alkoholizmu, jak i pozostałych uzależnień, jest dobrym krokiem, który pomoże odmienić nasze życie i odciąć się od przeszłości.

Dla mieszkańców Chojnic zmagających się z nałogiem skorzystanie z naszej terapii to jedyne słuszne rozwiązanie, w kontekście próby zmiany dotychczasowego życia, pokonania słabości, a przede wszystkim uzależnienia.

Z jakiej oferty leczenia uzależnień mogą skorzystać pacjenci z Chojnic?

Ośrodek uzależnień „Skrzydła” oferuje specjalistyczne leczenie w formie psychoterapii indywidualnych oraz grupowych, stały dostęp do opieki medycznej oraz komfortowo urządzone wnętrze ośrodka, dzięki czemu pacjenci mogą poczuć się  jak w domu.

Proponowane przez nas terapie uzależnień obejmują:

Wdrożenie poszczególnych działań zawsze poprzedzone jest zebraniem dokładnego wywiadu, co pozwoli na określenie stopnia zaawansowania nałogu i stanu chorego. Poszczególne fazy uzależnienia mogą wymagać innej formy leczenia, dlatego nasi specjaliści podchodzą do każdego pacjenta indywidualnie i przygotowują odpowiedni plan leczenia.

Czas, przez jaki osoba chora będzie musiała poddać się leczeniu jest w dużej mierze uzależniony od jej aktualnego stanu. Zazwyczaj pobyt w ośrodku trwa 4 tygodnie, jednak w niektórych przypadkach może ulec on wydłużeniu lub skróceniu.

Kto prowadzi terapię w ośrodku "Skrzydła"?

Działamy z zachowaniem najwyższych standardów i przestrzeganiem określonych zasad dotyczących prowadzonego leczenia uzależnień. W cały proces zaangażowani są między innymi:

  • specjaliści psychoterapii,
  • terapeuci,
  • psycholodzy,
  • pedagodzy,
  • psychiatrzy,
  • lekarze,
  • pielęgniarki.

Pacjenci z Chojnic mogą liczyć na stałą pomoc lekarską, co często podczas terapii zaawansowanych uzależnień jest niezbędne.

Jakie udogodnienia znajdują się w ośrodku terapii uzależnień "Skrzydła"?

Pobyt w ośrodku powinien polegać nie tylko na codziennych psychoterapiach, ale również odpowiedniej ilości odpoczynku i relaksie. To właśnie wewnętrzne wyciszenie i odpowiednie podejście do problemu pomoże wyleczyć uzależnienie. Nasza placówka oferuje kompleksowo wyposażone pokoje oraz pomieszczenia wspólne. Do dyspozycji pacjentów pozostaje również duży ogród, siłownia, bufet kawowy, sauna i jacuzzi.

Wszystko zostało zaprojektowane w taki sposób, aby stworzyć domową atmosferę, dzięki czemu każdy pacjent z Chojnic poczuje się komfortowo, co pozytywnie wpłynie na jego samopoczucie.

Dlaczego warto wybrać ten ośrodek leczenia dla uzależnionych z Chojnic?

Efektywność leczenia uzależnień zależy przede wszystkim od osób odpowiedzialnych za przygotowywanie planu leczenia oraz prowadzenie terapii. Korzystając z usług nowoczesnego ośrodka oraz doświadczonej kadry specjalistów mamy pewność, że otrzymamy wsparcie na najwyższym poziomie. Dodatkowo oferowane udogodnienia umilą czas oraz pozwolą odpocząć od codzienności, a także problemów, z jakimi boryka się pacjent.