Nałóg stanowi poważny problem dla każdego, kto spotkał się z tą chorobą. Niestety samodzielne poradzenie sobie z uzależnieniem nie zawsze jest proste, zwłaszcza gdy jest ono już w stopniu zaawansowanym. Jednym z najskuteczniejszych rozwiązań w takim przypadku jest skorzystanie z pomocy specjalnego ośrodka leczenia tego typu problemów.

Kiedy powinniśmy zgłosić się do ośrodka uzależnień?

Przyznanie się przed samym sobą, że jest się uzależnionym jest bardzo trudne. Co więcej, wiele osób uważa, że problem z uzależnienia u nich nie istnieje.

Odwyk to forma leczenia skierowana dla osób, które nie potrafią sobie odmówić niektórych rzeczy. Chodzi tu m.in. o niekontrolowane spożywanie alkoholu, dopalaczy, narkotyków czy nałogowe granie. Jeżeli więc zaobserwujemy u siebie niepokojące objawy związane w nieumiejętnością pokonywania niektórych słabości, będących oznaką uzależnienia, nie należy zwlekać ze znalezieniem pomocy.

W innym przypadku  niestety  może dojść do przekroczenia pewnej niebezpiecznej i cienkiej granicy, dotyczącej przejścia z życia codziennego do wiru uzależnienia, co stanowi prostą drogę do tragedii.

Jesteś z Bydgoszczy? Zgłoś się do nas na terapię uzależnień

Oferujemy: leczenie uzależnień od alkoholu, narkotyków i innych substancji. Zadzwoń:

Dlaczego warto skorzystać z pomocy specjalistów od terapii uzależnień dla pacjentów z Bydgoszczy?

Uporanie się z uzależnieniem jest bardzo trudne, nawet gdy prowadzona jest terapia. Oznacza to, że samodzielna walka nawet pomimo ogromnych chęci nie przyniesie rezultatów, jeśli nie będziemy współpracować ze specjalistami.

Ośrodek uzależnień „Skrzydła” jest miejscem, gdzie chorzy z Bydgoszczy znajdują odpowiednią pomoc, dzięki czemu mogą wyjść z nałogu. Prowadzone przez nas terapie uzależnień to nie tylko rozmowy ze specjalistami, ale również wskazanie drogi, jaką ma podążać osoba, która upora się z uzależnieniem.

Brak pomocy skutkuje jeszcze głębszym popadnięciem w nałogi, co w konsekwencji negatywnie wpływa na zdrowie. Niestety w wielu sytuacjach osoby uzależnione mogą nawet stracić życie w wyniku przedawkowania narkotyków czy wyniszczenia organizmu przez alkohol, narkotyki i dopalacze. Często uzależnienia wpędzają chorych w długi, którzy zapożyczając się u niebezpiecznych osób, a nawet doprowadzają do problemów z prawem.

Uzależnienie to również pogorszenie relacji rodzinnych, a terapia stanowi często jedyny sposób dla uzależnionych z Bydgoszczy na odzyskanie osób najbliższych.

Do jakich osób z Bydgoszczy przygotowaliśmy naszą ofertę leczenia uzależnień?

Nasz ośrodek terapii uzależnień „Skrzydła” działa w oparciu o specjalistyczną wiedzę i doświadczenie, która wykorzystywana jest do leczenia osób borykających się z nałogiem. Zajmujemy się:

Jak przebiega terapia w ośrodku uzależnień "Skrzydła"?

Terapie w zależności od stanu i potrzeb chorego prowadzone są:

  • grupowo,
  • indywidualnie.

Czas prowadzonych terapii uzależnień w ciągu dnia wynosi około 7 godzin, a spotkania odbywają się od poniedziałku do soboty. Niedziela to dzień wolny, kiedy mieszkańcy ośrodka odpoczywają. 

Pacjenci z Bydgoszczy mogą liczyć na wsparcie oraz pomoc specjalistów, którzy przez cały czas pozostają do ich dyspozycji.

Terapie przebiegają zgodnie z określonymi wytycznymi oraz w oparciu o nowoczesne metody dotyczące prowadzenie terapii dla osób uzależnionych.

Na pomoc jakich specjalistów możemy liczyć podczas odwyku?

W prywatnym ośrodku leczenia uzależnień „Skrzydła” działają wyłącznie doświadczeni specjaliści, których celem jest niesienie pomocy osobom uzależnionym z Bydgoszczy.

W placówce każdy chory może liczyć na pomoc:

  • psychoterapeuty,
  • terapeuty,
  • psychologa,
  • psychiatry,
  • pedagoga,
  • lekarza,
  • pielęgniarki.

Dlaczego ośrodek leczenia uzależnień "Skrzydła" to najlepsze rozwiązanie dla pacjentów z Bydgoszczy?

Szukając ośrodka zajmującego się leczeniem uzależnień, należy zwrócić szczególną uwagę na zakres świadczonych usług. Ponadto ważna jest także kadra pracująca w ośrodku, efekty leczenia i podejście do pacjenta przez pracujących tam specjalistów.

Ośrodek leczenia uzależnień „Skrzydła” świadczy swoje usług na najwyższym poziomie. Zapewnia opiekę medyczną, warsztaty, psychoedukację oraz wiele innych udogodnień. Duża ilość specjalistów gwarantuje skuteczność w leczeniu, co ma bezpośredni wpływ na życie pacjenta tuż po opuszczeniu ośrodka. Każdy pacjent z Bydgoszczy, który zakończy leczenie uzależnień, może wciąż liczyć na wsparcie naszych terapeutów.

Wszelkie udogodnienia i domowe warunki zostały stworzone z myślą o osobach uzależnionych oraz komforcie podczas ich przebywania w ośrodku.